Met Gala 2022 to wydarzenie, o którym mówią wszyscy i to pod każdą szerokością geograficzną. Setki gwiazd, niesamowite kreacje i makijaże, najlepsi projektanci, a to wszystko w zbierania funduszy na rzecz Instytutu Kostiumów Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Niektórzy nazywają to wydarzenie modowymi Oscarami, choć żadne nagrody nie są wtedy przyznawane - chodzi o prestiż imprezy. W zeszłym roku wszyscy mówili o stylizacji Kim Kardashian - okazuje się, że i tym razem skradła całe show

Kim Kardashian na Met Gala 2022 w sukni Marilyn Monroe. Gwiazda wystąpiła w kreacji należącej do legendarnej aktorki

Podczas poprzedniej Met Gala Kim Kardashian wystąpiła w czarnej kreacji Balenciaga. Nawet twarz miała zasłoniętą! A co wybrała na tę edycję imprezy? Wydawałoby się, że trudno będzie przebić tamten look, ale Amerykanka wiedziała jak z tego wybrnąć. Znów wszyscy o niej mówią, ale nie w kategoriach szoku czy zdziwienia. Kim udało się pojawić w kreacji, która kiedyś należała do Marilyn Monroe! Legendarna aktorka zaśpiewała w niej “Happy Birthday Mr. President” prezydentowi Kennedy'emu.

"To suknia Marilyn Monroe. Ma 60 lat. Miałam pomysł, żeby ją założyć i przymierzyć, ale początkowo nie mieściłam się w niej. Miałam trzy tygodnie, żeby schudnąć do niej 7 kilogramów. To było wielkie wyzwanie, ale byłam zdeterminowana" - przyznała Kim w rozmowie z dziennikarzami na czerwonym dywanie. 

Jak się okazało, Kim Kardashian miała na sobie tę suknię tylko przez kilka minut. Jak podają amerykańskie media, 41-letnia celebrytka miała specjalną przebieralnię na początku czerwonego dywanu, potem było pozowanie fotografom i znów zmiana kreacji na jej replikę. Mając na uwadze wartość historyczną sukni, Kardashian nie chciała ryzykować. 

"Niezwykle szanuję tę sukienkę i jej znaczenie dla amerykańskiej historii. Nie chciałabym w niej siedzieć ani jeść, nie chciałam ryzykować jej uszkodzenia, więc nie miałam na sobie takiego makijażu ciała, jaki zwykle robię" – powiedziała Kim magazynowi Vogue. "Wszystko musiało być zaplanowane w określonym czasie i musiałam ćwiczyć chodzenie po schodach".

Kim Kardashian w sukni Marilyn Monroe na Met Gala 2022. Zdjęcia

Kreację wykonano w 1962 roku przez Jean Louisa (rysunek wykonał Bob Mackie). Warto wiedzieć, że na kreację naszyto ręcznie aż 6 tysięcy kryształów. Podczas aukcji w 1999 roku zapłacono za nią 1,26 mln $, za to na kolejnej w 2016 roku kreacja osiągnęła wartość 4,6 mln $. Co ciekawe, Monroe kupiła ją za 1440$, czyli ok. 13 000$ biorąc dzisiejszą wartość waluty. 

Marilyn Monroe śpiewa "Happy Birthday" to President na urodzinach Johna F. Kennedy'ego w Madison Square Garden, 1962 rok. / Getty Images

Met Gala 2022: Kris Jenner odwzorowuje słynną kreację Jackie Kennedy. Fani zarzucają jej popełnienie poważnego faux pas>>

__________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.