Choć o ich związku plotkuje się od lat, a temat rozwodu pojawia się na wokandzie co kilka tygodni, zagraniczni dziennikarze są zgodni: to już definitywny koniec tego małżeństwa. Kim Kardashian i Kanye West nie są już razem

Kim Kardashian i Kanye West rozwodzą się! To koniec ich małżeństwa

Jako pierwszy o sprawie napisał portal TMZ, który specjalizuje się m.in. w informacjach o rozwodach gwiazd. Słynny tytuł podaje, że pozew rozwodowy złożyła w piątek Kim Kardashian West. Celebrytka prosi sąd o rozpatrzenie wspólnej opieki nad czwórką dzieci pary. Podobno Kanye zgadza się na wspólne rodzicielstwo (tak zwany "co-parenting"). Media podają również, że gwiazdy mają umowę przedmałżeńską, której żadna ze stron nie kwestionuje, a nawet więcej, zależy im na jak najszybszym osiągnięciu porozumienia w sprawie "ugody majątkowej". TMZ nie ujawnia jednak daty separacji pary - tej informacji nie podano w dokumentach.

"Wiele źródeł powiązanych z gwiazdą podaje, że Kim była gotowa zakończyć wszystko po wybuchach Kanye, gdyby nie to, że Kanye przechodził przez poważny epizod choroby dwubiegunowej. Czuła, że to byłoby okrutne - skończyć związek, gdy on nie czuł się dobrze" - podało TMZ.

Kim Kardashian West i Kanye West: plotki o kryzysie w związku

O tym, że małżeństwo Kim Kardashian i Kanye Westa wisi na włosku informowaliśmy już pod koniec lipca ubiegłego roku. Jednak pierwsze doniesienia pojawiły się już ponad dwa lata temu, gdy West chciał się przeprowadzić do Chicago, miasta z którego pochodzi i w którym się wychował. Kim wolała zostać w LA, a powodem jej decyzji była podobno kwestia dzieci. North już wtedy zaczęła chodzić do szkoły, Illinois według celebrytki nie jest najlepszym miejscem do wychowywania dzieci. Kilka miesięcy później do mediów trafiła wieść, że słynna para spodziewa się czwartego dziecka. Miało to scementować ich związek.

W ubiegłe wakacje Kanye West poinformował wszystkich, że zamierza ubiegać się o fotel prezydenta USA (w międzyczasie zrezygnował ze swojego udziału, a potem znów powrócił do tego pomysłu). Ponownie zaszokował swoich fanów informacją, że z początku nie chciał zostać ojcem i namawiał swoją wówczas dziewczynę na aborcję. To i jeszcze kilka komentarzy sprawiły, że "sytuacja między nimi znacznie się zepsuła i stało się to dość nagle" - podał wówczas magazyn People. Podobno Kim Kardashian West była zszokowana komentarzami Kanye o sobie i ich najstarszej córce North. To wtedy pojawiły się pogłoski o złym stanie psychicznym Westa. Potem raper przyznał, że od pewnego czasu myśli o rozwodzie, już od momentu kiedy KIm Kardashian West spotkała się z Meek Millem w 2018 roku, żeby porozmawiać o reformie prawa dotyczącego więziennictwa. "W ciągu ostatnich dni, jak i tygodni, między nimi było tyle komunikatów, które pozwoliłyby poczuć obu stronom, że ich małżeństwo się skończyło" - napisał magazyn People. Cała sprawę skomentowała Kim na instagramie przypisując ten chaos komunikacyjny chorobie Amerykanina. 

Kim Kardashian i Kanye West: historia związku

Kim Kardashian West  i Kanye West poznali się w 2000 roku. Raper pojawił się nawet w słynnym reality-show "Z kamerą u Kardashianów", a w 2012 West wyznał Kim miłość w piosence "Cold" z 2012 roku. Rok póżniej doszło do zaręczyn, a w 2014 roku para wzięła huczny ślub we Florencji.

To trzecie małżeństwo dla Kim Kardashian - wcześniej gwiazda była żoną producenta Damona Thomasa i koszykarza Krisa Humphriesa (rozwiedli się po 72 dniach małżeństwa). To pierwsze małżeństwo Kanye Westa.

Para ma czwórkę dzieci: 7-letnią North, 5-letniego Sainta, 3-letnią Chicago i rocznego Psalma.