Piękne melodie, odurzające brzmienie i bardzo jasny przekaz płynący z każdego utworu – to cechy charakterystyczne odkrytej niedawno przez polską młodzież artystki. Karin Ann po zebraniu doświadczeń w świecie sztuki i sportu, znalazła na dobre swoje powołanie. Zasłuchana w musicalach, ścieżkach dźwiękowych i zespołach takich jak Queen, w wieku 14 lat odważyła się napisać swoją pierwszą piosenkę. Gdy miała 15 lat i jej pierwsze utwory ujrzały światło dziennie, znany producent Tomi Popovič wziął ją pod swoje skrzydła i przeprowadził przez cały proces tworzenia. Tak powstały pierwsze single. 

Karin Ann, podobnie jak „Alicja w Krainie Czarów”, łączy swoje delikatne wnętrze i muzyczną harmonię z mrocznymi wizualizacjami podkreślającymi niesprawiedliwości współczesnego świata. Otaczająca ją rzeczywistość jest inspiracją wyrażoną w bardzo odważnych tekstach dotykających takich problemów jak równość płci, dyskryminacja czy zdrowie psychiczne. Karin Ann ma nadzieję, że za pomocą swoich piosenek i kanałów społecznościowych będzie mogła nieść przekaz tak potrzebny ludziom w dzisiejszym świecie:

Chcę być kimś więcej niż piosenkarka – mówi artystka. Jest tyle ważnych spraw godnych poruszenia i mam nadzieję scena będzie ku temu dobrym narzędziem. Cieszę się, że będę mogła spotkać się z polską publicznością i podzielić się z nią swoją twórczością

Karin Ann będzie suportem podczas rozpoczynającej się 7 czerwca w Lublinie i kończącej 28 lipca w Krakowie trasie koncertowej Sanah. Zaśpiewa piosenki ze swojego albumu „Lonely Togehter” m.in.: „i yearn for agony”, „3 AM”, czy „babyboy”.