Wanna, pachnące świeczki i książka. A może miękki koc, pudełko lodów i film z gatunku „najlepszy na gorszy dzień”. Popkultura zakodowała nam bardzo konkretny obraz dbania o swój dobrostan. Na wielu łazienkowych półkach zagościły kolorowe kule do kąpieli, masażery do twarzy i maseczki w płachcie. W telefonach trzymamy przepisy na ulubione comfort food, czyli jedzenie przynoszące nam odprężenie i szczęście. I chociaż nie odmówimy sobie domowego spa czy mac'n'cheese, to nieustannie poszukujemy też innych sposobów na moment relaksu. Najlepiej taki, który nie będzie wymagał rozkładania maty do jogi czy medytacji w parku. Na szczęście istnieje sposób na odstresowanie dostępny dla wszystkich zabieganych (dosłownie i w przenośni) albo tych zmęczonych światłem ekranów po długim dniu w biurze. Sposób ten nosi nazwę podcasty. Możemy słuchać ich wszędzie. W łóżku przy zgaszonym świetle, aby dać odpocząć oczom, w komunikacji miejskiej, podczas treningu i na spacerze z psem.

Moda na podcasty w świecie... mody

Współczesna wersja słuchowisk nie budzi paniki, jak miało to miejsce w przypadku „Wojny światów” sprzed ponad 80 lat. Nawet mimo tego, że wiele z nich przybliża odbiorcom historie z dreszczykiem.

Podcasty bawią, informują o stanie świata, edukują o zdrowiu i motywują.

Poruszają każde możliwe zagadnienie, a my możemy przebierać w nich do woli i wymuskiwać treści najtrafniej odpowiadające naszym potrzebom. Jeśli szukacie czegoś naprawdę jakościowego, a przy tym świeżego i autentycznego, nadstawcie uszy w kierunku podcastów Reserved. Nie przesłyszeliście się. Polska marka zaszyła się w świecie audio i udowodniła, że odnajduje się tam równie dobrze co w branży modowej. Wśród ich propozycji nie zabrakło podcastów stricte związanych z ich działalnością, ale swoją tematyką wykraczają daleko poza modę. Zaproszeni do współpracy prowadzący rozmawiają tam o zdrowiu psychicznym i  fizycznym, pokoleniowych zmianach i olśniewających podróżach. Innymi słowy – dla każdego coś miłego. Jeżeli jeszcze nie zetknęłyście się z podcastami Reserved i nie wiecie, od czego zacząć, spieszymy z podpowiedziami.

Podcasty Reserved, których warto posłuchać 

Magda Mołek i podcast „Z pokolenia na pokolenie”

Była to jedna z pierwszych współprac ogłoszonych przez Reserved w 2021 roku. Magda Mołek latami związana była z telewizją, a niedawno przeniosła działalność do Internetu na swoich zasadach. W ramach „Z pokolenia na pokolenie” rozmawiała między innymi z dobrze znaną miłośnikom podcastów Asią Okuniewską. Twórczyni docierająca do tysięcy uszu znad (już metaforycznej) piwniczki z Rejkiawiku wymieniła się poglądami na edukację i ścieżkę życiową z aktorem młodego pokolenia – Janem Wieteską. W innej odsłonie cyklu pojawili się Maciej Musiał i Julia Strużycka, którzy podzieli się swoim spojrzeniem na pieniądze. Duet złożony z Moniki Brodki i Jakuba Józefa Orlińskiego wystąpił w odcinku o podejściu do płci, a Krzysztof Zalewski i Małgosia Czachowska poruszyli temat tożsamości pokoleniowej. Naszym zdaniem to pozycja obowiązkowa!

„Sharing is caring” Angeliki Kucińskiej i Agi Kozak


Kuki Krzysztof Iwanski

Premiera drugiego sezonu miała miejsce na początku kwietnia. Podcast prowadzą Angelika Kucińska, zastępczyni redaktorki naczelnej magazynu „Glamour”, oraz Aga Kozak – dziennikarka, nauczycielka i założycielka festiwalu Kręgi. To propozycja dla Was, jeśli interesujecie się tematyką zdrowia psychicznego, emocji i relacji. Duet prowadzących wspierany jest przez gości i ekspertów. W nowych odcinkach rozmawiać będą o siostrzeństwie, męskości i… śmierci. Wszystko to z dużą dozą czułości. W słuchawkach usłyszycie głosy Natalii Nykiel, Remigiusza Ryzińskiego czy Basi Stareckiej.

„Zdrowie Kobiety” Marty Niedźwieckiej


Beata Śliwińska / Barrakuz

Pozostajemy w tematyce zdrowotnej. Za kolejnym podcastem stoi Marta Niedźwiecka – terapeutka seksualności i autorka „O zmierzchu”, którego również posłuchacie na platformach streamingowych. Projekt jest przedłużeniem facebookowej grupy Dla każdej z nas, czyli bezpiecznej przestrzeni pod patronatem Reserved, gdzie użytkowniczki dzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi cielesności i dobrostanu. Na przestrzeni 10 odcinków omówione zostaną zaburzenia odżywiania i hormonów, endometrioza czy spektrum autyzmu. Premiera miała miejsce 12 marca tego roku, a premierowe nagrania pojawiają się co 2 tygodnie.

„Blask” Michała Zaczyńskiego


Kuki Krzysztof Iwanski

Teksty Michała mogłyście czytać nie tylko na łamach „ELLE”, ale też „Polityki”, „Vogue” i „Rzeczpospolitej”. Chociaż jego największą pasją jest moda, to w ramach partnerstwa z Reserved nie wspomina o niej ani słowem. W zamian dostałyśmy fascynujące historie o wszystkim, co olśniewające, zajmujące i piękne. Do tej grupy dziennikarz zalicza literaturę, architekturę i podróże pociągami, a także zapierające dech w piersiach włoskie krajobrazy. Nie zdziwimy się jeśli po tym podcaście poczujecie potrzebę rzucenia wszystkiego i wyruszenia w świat w poszukiwaniu tytułowego „Blasku”. Same miałyśmy na to ochotę.

Podcast „W duecie z Harel”


Kuki Krzysztof Iwanski

Last but not least, mini cykl „W duecie z Harel”, który zadebiutował w lutym tego roku. Na pewno świetnie kojarzycie Harel, czyli autorkę pierwszego bloga modowego w Polsce. Jak możecie się domyślać, ten podcast poświęcony jest właśnie modzie. W każdym odcinku autorka prowadzi dialog z zaproszonymi gośćmi na temat świadomego budowania garderoby, w co wlicza się także dobór... praktycznych gadżetów rowerowych. Jeśli lubicie kolorowe stylizacje Basi Kruk, znanej szerzej jako @ciaobasia, albo jesteście ciekawe pracy profesjonalnego coacha stylu, to zdecydowanie propozycja dla Was!

Słuch o tych podcastach na pewno szybko nie zaginie. My same trzymamy kciuki za kolejne sezony i odcinki. Wszystkich posłuchasz oczywiście na wszystkich platformach streamingowych, w tym YouTube czy Spotify.