Hurra! "Kevin sam w domu" będzie można obejrzeć w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Widzowie na całym świecie, a zwłaszcza polscy kochają ten tytuł. Na kanwie tego sukcesu powstał nawet serial dokumentalny na Netflix pt. "Filmy naszej młodości" (premiera 29 listopada). Informację o "Kevinie..." potwierdził Polsat, który co roku emituje ten kultowy film świąteczny. Dzięki tej roli Macaulay Culkin stał się gwiazdą kina, co więcej, w 1991 roku chłopiec otrzymał również nominację do Złotych Globów w kategorii "najlepszy aktor w komedii lub musicalu". Pamiętacie, gdy w 2010 roku Polsat zrezygnował z emisji tej produkcji? Wtedy ok. 50 tys. fanów filmu zaprotestowało na Facebooku. Apel spowodował, że kanał umieścił "Kevina" w swoim świątecznym rozkładzie. Kiedy i o której obejrzymy film?

10 najlepszych filmów świątecznych >>

"Kevin sam w domu" zostanie wyemitowany w Święta! Kiedy? Znamy datę emisji

Boże Narodzenie 2019 zbliża się wielkimi krokami. A kiedy będziemy mogli obejrzeć film "Kevin sam w domu"? Polsat ujawnił, że film świąteczny z 1990 roku zostanie wyemitowany 24 grudnia o godz. 20. Rok temu produkcję zobaczyło 4,51 mln widzów. Był to największy świąteczny hit w polskiej telewizji. Co ciekawe, Polsat już raz puścił "Kevina samego w domu" w tym roku, chodzi o początek października (tydzień później mogliśmy obejrzeć produkcję "Kevin sam w Nowym Jorku"). 

Filmy świąteczne na Netflix >>

"Kevin sam w domu": o czym jest film?

"Rodzina McCallisterów zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. W dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku małego zamieszania zapominają ze sobą zabrać Kevina. Ośmioletni chłopiec zostaje sam w domu, od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice... łącznie z dwoma złodziejami, którzy tylko czyhają, by okraść dom McCallisterów"- tak brzmi oficjalny opis dystrybutora. W filmie zagrali m.in. Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, Catherine O'Hara, czy John Heard. Po latach przyznano, że producenci początkowo oferowali rolę rzezimieszka Harry'ego Robertowi De Niro, Danny'emu DeVito oraz Jonowi Lovitzowi. Za reżyserię odpowiedzialny był Chris Columbus, autor takich produkcji jak "Harry Potter i Komnata Tajemnic", Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Pani Doubtfire", czy "Mamuśka". 

Filmy świąteczne. Tytuły, które trzeba znać >>

"Kevin sam w domu": zwiastun