Kanye West nazywa się teraz Ye. Skąd pomysł na zmianę imienia?

W sierpniu tego roku znany raper - Kanye West złożył do sądu dokument wnioskujący o zmianę imienia i nazwiska. Powód? Artysta twierdzi, że przyczyną takiej decyzji są powody osobiste, którymi nie chce dzielić się z innymi. Po dłuższym czasie rozpatrywania wniosku przez sąd, Kanye Omari West w końcu został Ye. Skąd pomysł na takie imię? Kanye West od wielu lat określał się w mediach jako "Ye". Raper twierdzi, że to imię ma odniesienie w Biblii, stanowiącej bardzo ważny filar jego życia. 

Wydaję mi się, że "ye" jest najczęściej używanym słowem w Biblii, gdzie oznacza słowo "ty". Więc jestem tobą, jestem nami, to my. Przeszedłem od Kanye, co oznacza tylko jednego, do po prostu Ye, co odzwierciedla nasze dobro, nasze zło, nasze zagubienie. Wszystko - powiedział Kanye West w wywiadzie dla Big Boya w 2018 roku.

Kanye West zmienił imię. Czy to oznaka wołania o pomoc?

Kanye West, a raczej  Ye, znany jest z robienia szumu medialnego wokół swojej osoby. Najlepszym przykładem tego był jego udział w wyborach prezydenckich USA jako kandydat czy domniemany romans z modelka Iriną Shayk. Jednak od momentu rozstania z celebrytką Kim Kardashian, jego poczynania w sieci są bardzo mocno interpretowane jako wołanie o pomoc. Fani są zaniepokojeni, ponieważ nie potrafią rozróżnić czy działania Ye to promowanie swojej twórczości czy może ma to związek ze schorzeniem zdiagnozowanym u muzyka. Trzy lata temu wyszło na jaw, że raper cierpi na chorobę dwubiegunową. Jej skutkiem są nawracające stany depresyjne. Oznajmił to opinii publicznej w 2018 roku podczas wydania albumu, zatytułowanego "Ye". Na okładce umieścił wówczas napis: "Nienawidzę być dwubiegunowy - to jest świetne".