„Nie ma nic lepszego niż zakochać się w osobie, z którą łączy cię uczucie na ekranie” – powiedział kiedyś Kit Harrington, który od pięciu lat jest szczęśliwym mężem Rose Leslie, koleżanki z obsady „Gry o tron”. Jednak wygląda na to, że nie potrzeba wspólnej przeprawy przez skuty lodem mur ani romantycznej kąpieli w gorących źródłach, aby między ekranowym partnerami zrodziło się uczucie. Dowodem są Jon Hamm i Anna Osceloa. Ich drogi przecięły się w 2015 roku podczas zdjęć do finału serialu „Mad Men”. 44-letni wówczas aktor żegnał się z rolą Dona Drapera. Młodsza o 17 lat aktorka wcieliła się w recepcjonistkę w kalifornijskim centrum odnowy duchowej, gdzie zatrzymał się odnoszący sukcesy dyrektor kreatywny. Krótki epizod wystarczył, żeby mniej doświadczona koleżanka po fachu wpadła w oko telewizyjnemu gwiazdorowi. 

Jon Hamm i Anna Osceola poznali się na planie serialu „Mad Men”. Ślub wzięli w miejscu kręcenia finałowego odcinka

Justina Mintz/AMC Network Entertainment LLC/Lions Gate Entertainment Inc.

Co prawda w momencie realizacji zdjęć do ostatniego sezonu serialu Jon Hamm nadal był w długoletnim związku z producentką Jennifer Westfeldt, a pierwsze plotki o romansie z Anną Osceolą wyszły na jaw dopiero w 2020 roku. Jednak już 2015 rok przyniósł rozłam w relacjach z ukochaną. Po 18 spędzonych ze sobą latach para ogłosiła rozstanie. Spekulowano, że powodem była nie tyle zakulisowa zdrada, ile problemy aktora z nadużywaniem alkoholu. Niesłynący z wylewności Amerykanin zabrał głos na temat bolesnego zerwania. „Ciężko jest być singlem po tak długim czasie bycia w związku. Jest naprawdę trudno, to jest do bani” – wyznał na łamach InStyle.

Pary, których romans zaczął się na planie filmowym. I nadal są razem >>

Dziś wiemy już, że pocieszenie znalazł w ramionach 35-letniej Anny Osceoli. Zakochani regularni widywani byli na intymnych wyjściach na miasto, a w 2021 roku wybrali się na wakacje do Włoch. Z czasem zaczęli pojawiać się razem na czerwonych dywanach i – z typową dla siebie powściągliwością – dzielić szczegółami życia prywatnego. „Jestem teraz w związku i jest mi z tym dobrze” – wyjawił Hamm w rozmowie z SiriusXM. Przyznał, że po przepracowaniu dziecięcych traum nareszcie czuje się gotowy na poważne zobowiązania i założenie rodziny. „Otworzyłem się na małżeństwo i posiadanie dzieci” – zadeklarował. Jak powiedział, tak zrobił. Na początku marca po sieci zaczęły krążyć doniesienia o zaręczynach. Aż wreszcie w minioną sobotę, po kilku latach randkowania, narzeczeni stanęli na ślubnym kobiercu.

Portal TMZ dotarł do informacji, że uroczystość odbyła się w okolicach wąwozu Anderson Canyon, czyli dokładnie w miejscu pamiętnych zdjęć do „Mad Mena”. Zagraniczna prasa opublikowała również zdjęcia z wyjątkowej ceremonii. Młoda para miała przejść do ołtarza przy akompaniamencie piosenki „You Only Live Twice” z serii filmów o Jamesie Bondzie. Na liście gości znaleźli się sławni znajomi Jona i Anny, między innymi Billy Crudup, Paul Rudd and Tina Fey. Gratulujemy i życzymy iście hollywoodzkiego happy endu!