W marcu tego roku po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym, że ruszyły prace nad nowym sezonem serialu kryminalnego "Detektyw", jednak nie ujawniano wówczas żadnych szczegółów odnośnie produkcji. Teraz media zdradzają nie tylko pierwsze informacje dotyczące fabuły, ale również to kogo zobaczymy w roli głównej czwartego sezonu. 

Co wiemy o fabule czwartego sezonu serialu "Detektyw"?

Najnowsze doniesienia Deadline zdradzają ogólny zarys fabuły. Akcja serialu osadzona została w Ennis na Alasce, gdzie sześciu ludzi obsługujących Arktyczną Stację Badawczą Tsalal znika bez śladu. Aby rozwiązać tę sprawę, detektywi Liz Danvers (Foster) i Evangeline Navarro będą musieli zmierzyć się z wewnętrznym mrokiem, i dokopać się do prawd ukrytych pod wiecznym lodem, jak podaje magazyn.

Co wiemy o obsadzie czwartego sezonu serialu "Detektyw"?

Rola Evangeline Navarro, drugiej głównej postaci nie została jeszcze obsadzona. Wiemy natomiast, że Jodie Foster jest również producentką wykonawczą czwartego sezonu "Detektywa" wraz z laureatem Oscara, Barrym Jenkinsem ("Kolej podziemna"). 

Jodie Foster

Jodie Foster po raz pierwszy przed kamerą stanęła w wieku 2 lat. Jako trzynastolatka została po raz pierwszy nominowana do Oscara, za rolę nastoletniej prostytutki w filmie "Taksówkarz", Martina Scorsese. Zagrała wtedy u boku cenionego wówczas Robera De Niro. Jest pierwszą kobieta, która otrzymała dwie statuetki oscarowe przed 30 rokiem życia. Ciekawostką jest, że Foster jest samoukiem, nigdy nie uczęszczała do żadnej szkoły aktorskiej.