Od kilku tygodni wiemy, że Joanna Kulig pojawi się w Cannes. I nie chodzi o promocję nowego filmu, a ocenianie premierowych produkcji. 17 maja odbyła się gala otwarcie festiwalu i nie mogło zabraknąć na niej właśnie Kulig. Jak prezentowała się Polka?

Joanna Kulig na festiwalu filmowym w Cannes 2022. Polska aktorka zachwyciła wszystkich na czerwonym dywanie

Przypomnijmy, Joanna Kulig w Cannes będzie oceniać 20 filmów z różnych zakątków świata - gwiazda zasiadła w jury konkursu Un Certain Regard, czyli sekcji poświęconej młodym twórcom, filmowym objawieniom i kinu autorskiemu, promującej kino o oryginalnej tematyce i formie. 

Polska aktorka wzięła udział na premierze filmu "Final Cut (Coupez!)", który jednocześnie otwierał festiwal w Cannes. Kulig pozowała razem z innymi jurorami ze swojej sekcji. Na czerwonym dywanie partnerowali jej: Benjamin Biolay, Édgar Ramírez, Valeria Golino, a także Debra Granik. Gwiazda "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego wystąpiła w czarnej sukni Armani oraz biżuterii Chopard. Za tę stylizację odpowiadał Jonatha Huguet, a za makijaż Margaux Marseglia Lievin (kosmetykami L'Oreal). Natomiast fryzura to dzieło Mathieu Laudrela.

Joanna Kulig w Cannes 2022

Dzień później, 18 maja, Joanna Kulig pojawiła się na tradycyjnej sesji z fotoreporterami. Tym razem nie czerń, a róż grał główną rolę w looku aktorki. Autorką makijażu była Tamzin, globalna wizażystka marki Charlotte Tilbury.

___________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.