Plotki o powrocie Bennifer (tak nazywani byli JLo i Ben na początku lat 2000) krążyły już od kilku tygodni w amerykańskich mediach. Najpierw serwis Page Six doniósł, że widziano, jak aktor wysiada z białego SUV-a należącego do piosenkarki. Było to nieopodal jej domu w Los Angeles, gdzie mieli spędzać ze sobą sporo czasu po tym, jak Jen rozstała się z Alexem Rodriguezem w połowie kwietnia. Potem oboje pojawili się na koncercie VAX LIVE (nie sfotografowano ich jednak razem). Wczoraj z kolei gruchnęła wiadomość, że widziano ich razem w Big Sky Resort w Montanie, w okolicach parku Yellowstone, gdzie podobno spędzili romantyczne wakacje sam na sam. Informatorzy podali też, że para po tygodniu wspólnego urlopu wróciła prywatnym odrzutowcem JLo do Los Angeles, gdzie później mieli udać się na imprezę. Tę podróż potwierdził serwis Daily Mail, który wczoraj opublikował potajemnie zrobione zdjęcia Bennifer wysiadających z samolotu. Na fotografiach widać, jak trzymają się za ręce. „Jennifer spędziła kilka dni z Benem poza miastem. Mają bardzo silną więź. To wszystko wydarzyło się szybko i jest bardzo intensywne, ale Jennifer jest szczęśliwa” – mówią źródła. Dodają też, że między dawnymi kochankami znowu pojawiła się niesamowita chemia.

Jennifer Lopez i Ben Affleck w 2003 roku / Getty Images

Jak zareagowali fani Lopez? Większość internautów wyraża zdziwienie, że piosenkarka tak szybko zaangażowała się w nową relację, tuż po zakończeniu długoletniego związku z Alexem Rodriguezem. Nie są też przekonani, czy Affleck, rozwiedziony z Jennifer Garner i świeżo po romansie z aktorką Aną de Armas, potraktuje JLo poważnie. Pytanie, czy sama piosenkarka nie szuka prostego pocieszenia w ramionach dawnego partnera – wiele osób jest zdania, że oboje chcą w ten sposób odreagować nieudane związki z przeszłości. I być może dali sobie drugą szansę – w końcu sama Jen mówiła w wywiadzie z 2016 roku, że gdyby nie zainteresowanie mediów, z ich związku mogło wyjść coś większego.

Jennifer Lopez i Ben Affleck znowu razem – jak zareagował na to Alex Rodriguez?

Tymczasem serwis Just Jared donosi, że o nowym związku byłej partnerki dowiedział się Alex Rodriguez. Para oficjalnie zerwała zaręczyny niecały miesiąc temu, po wielu miesiącach plotek i spekulacji na temat ich rozstania. Jaka była jego reakcja? „A-Rod jest zszokowany, że J.Lo układa sobie życie na nowo. Naprawdę myślał, że uda się im odnowić relację. Próbował się z nią kontaktować i pragnął spotkania, ale ona była wobec niego oschła” – mówi źródło portalu. Były baseballista podobno nawet dał do zrozumienia Jennifer, że nie podoba mu się nowy związek piosenkarki. Ta jednak pozostaje niewzruszona i związek z Rodroguezem traktuje jak zamknięty rozdział.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – historia związku

Relacja Jennifer Lopez i Bena Afflecka była krótka i burzliwa. Poznali się pod koniec 2001 roku i rozstali po nieco ponad dwóch latach. Piosenkarka przyznała jednak w jednym z wywiadów, że „była między nimi szczera miłość”.

Ta dwójka spotkała się na planie filmu „Gigli” w grudniu 2001 roku i od razu wpadli sobie w oko. Na początku ich znajomości Lopez była świeżo (ściśle – 3 miesiące) po ślubie z tancerzem Crissem Juddem. Kilka miesięcy później zaczęli coraz częściej pokazywać się publicznie w swoim towarzystwie. W międzyczasie małżeństwo JLo się rozpadło. W kwietniu 2002 roku już oficjalnie byli parą.

Bennifer stali się prawdziwą sensacją medialną. Fotoreporterzy śledzili każdy ich krok, a Jen jeszcze bardziej podkręcała atmosferę okazując Benowi czułości publicznie. Obdarowywali się prezentami wartymi setki tysięcy dolarów. On podarował jej bransoletkę wysadzaną rzadkimi, różowymi brylantami, a ona kupiła mu Astona Martina. Aktor wystąpił też w jej słynnym teledysku do „Jenny from the block”.

Wkrótce para ogłosiła zaręczyny. Prasa była rozgrzana do czerwoności, wszyscy oczekiwali ślubu na miarę dziesięciolecia. Wszystko było już zaplanowane – uroczystość miała odbyć się w walentynki, a na świadków wybrano Matta Damona, przyjaciela Afflecka, oraz siostrę panny młodej. Jennifer miała wystąpić w zjawiskowej sukni od Very Wang. Datę wyznaczono na 14 września po czym… przesunięto termin ślubu. Zaczęły pojawiać się plotki na temat kryzysu w związku pary, rzekomych obiekcji Bena odnośnie intercyzy, którą z kolei chciała podpisać Jennifer. W końcu, na 4 dni przed kolejną datą uroczystości, ślub został odwołany. Oficjalnie przyczyną było nadmierne zainteresowanie prasy. Po tym incydencie Lopez i Affleck już nigdy więcej nie odnowili romantycznej relacji – aż do teraz. Stara miłość nie rdzewieje?