Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nikt nie spodziewałby się takiego come backu. Jennifer Lopez planowała ślub z amerykańskim baseballistą Alexem Rodriguezem, a Ben Affleck wszedł w związek z aktorką Aną de Armas na krótko po rozwodzie z Jennifer Garner. Im jednak udało się znaleźć drogę powrotną do siebie i jak sami przyznają, są teraz szczęśliwi, jak nigdy wcześniej.

Tym z was, którzy nie pamiętają losów Bennifer (taki przydomek nadali parze przed laty fani) przypominamy historię miłości Jennifer Lopez i Bena Afflecka - od pierwszego wspólnego filmu, przez krótkie narzeczeństwo, aż po ponowne zaręczyny.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – jak się poznali?

Affleck i Lopez po raz pierwszy spotkali się w 2001 roku na planie filmu "Gigli". Choć prawdopodobnie oboje woleliby wymazać tę produkcję ze swojej filmografii, gdyż okazała się kompletną klapą finansową, mówi się, że to ona była katalizatorem ich romansu. Rok później para znów trafiła na ten sam plan zdjęciowy, tym razem komedii romantycznej “Jersey Girl”. Tu również nie można mówić o sukcesie producentów - prasa zdecydowanie chętniej rozpisywała się o łączących Jennifer i Bena uczuciach, niż o samym filmie.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – medialna miłość

Ich relacja rozwijała się dosyć szybko, bo w listopadzie 2002 roku Ben Affleck zdecydował, że J.Lo. to ta jedyna. Jak opowiadała później wokalistka, oświadczyny aktora były tradycyjne, ale jednocześnie bardzo spektakularne. Niedługo później na jej serdecznym palcu mogliśmy oglądać okazałych rozmiarów pierścionek z 6-karatowym różowym diamentem. Ich związek był niezwykle medialny - para pojawiała się wspólnie na czerwonym dywanie, często dała się fotografować spragnionym sensacji fotoreporterom, a nawet zdecydowała się wystąpić razem w teledysku Jennifer Lopez do utworu "Jenny From the Block".

Jennifer Lopez – dieta i ćwiczenia, które stoją za jej fenomenalną sylwetką >>>

W lipcu 2003 roku, kiedy Affleck i Lopez promowali film “Gigli” na czerwonym dywanie, można było wyczuć, że sytuacja między nimi stała się nieco napięta. Jak się później okazało, na kilka dni przed planowanym ślubem przyszli małżonkowie zerwali ze sobą kontakt, a we wspólnym oświadczeniu stwierdzili, że szum medialny, który towarzyszył ich relacji, był czymś, z czym nie umieli sobie poradzić. "Ze względu na nadmierne zainteresowanie mediów naszym ślubem, zdecydowaliśmy się przełożyć jego datę. Poczuliśmy, że atmosfera wokół wydarzenia, które powinno być najszczęśliwszym dniem naszego życia, została mocno naruszona. Nie chcieliśmy, aby ten radosny i święty dzień został zepsuty” - napisali.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – rozstanie

Ostatecznie ślub Jennifer Lopez i Bena Afflecka nie doszedł do skutku. W styczniu 2004 roku para zerwała zaręczyny i powstrzymała się od szczegółowego komentarza. W mediach można było przeczytać jedynie oficjalne oświadczenie przedstawiciela wokalistki, w którym potwierdził doniesienia i poprosił o uszanowanie jej prywatności. Jeszcze w tym samym roku Lopez poślubiła Marca Anthony'ego - zaledwie kilka miesięcy po rozstaniu z Benem.

Mąż Jennifer Lopez - Marc Anthony, pojawił się w jej życiu trzy dni po tym, jak miała stanąć przed ołtarzem i powiedzieć “tak” Affleckowi. Lopez i Anthony doczekali się dwójki dzieci: Maxa i Emme. W międzyczasie Ben Affleck zaczął spotykać się ze swoją partnerką z planu filmu “Daredevil”, Jennifer Garner. Ich związek również przybiera tempa i w czerwcu 2005 roku para była już po ślubie; ostatecznie doczekała się trójki dzieci: Violet, Seraphiny i Samuela.

Jennifer Lopez – dzieci. Ile mają lat i jak wyglądają? >>>

Jednak nawet po rozstaniu, Jennifer Lopez i Ben Affleck mieli do siebie słabość. W 2015 roku, czyli rok po tym jak udało jej się sfinalizować rozwód z Mark’iem Anthonym, wokalistka przyznała, że nie żałuje swojego związku z Affleckiem. “Myślę, że przeszłabym przez to wszystko jeszcze raz. Naprawdę. Nawet jeśli chodzi o związek. Czuję, że wszystko jest częścią twojej historii, twojej podróży, jest ci pisane i pomaga ci się rozwijać, jeśli tylko chcesz spojrzeć temu w oczy" - powiedziała w rozmowie z HuffPost Live.

Kilka lat później, w rozmowie z New York Times tak Affleck mówił o byłej narzeczonej: "Powinna być nominowana do Oscara za swoją pracę w filmie ‘Hustlers’. Jest taka prawdziwa. Utrzymuję z nią stały kontakt i mam do niej wiele szacunku. Nie uważacie, że to niesamowite, że w wieku 50 lat zrobiła swój największy filmowy hit? To jest naprawdę niezwykłe”.

Jennifer Lopez i Ben Affleck – powrót

Para odnowiła kontakt kilka miesięcy po tym, jak Jennifer Lopez zerwała zaręczyny z Alexandrem Rodriguezem (powodem rozstania miała być rzekoma zdrada sportowca). Choć oboje niezbyt chętnie wypowiadają się w mediach na temat historii swojego powrotu, niektóre źródła podają, że to aktor podjął próbę kontaktu z byłą partnerką na na początku 2021 roku. Affleck miał chcieć sprawdzić, jak czuje się Jennifer i zaczął wysyłać do niej przyjacielskie wiadomości. Konwersacje bardzo szybko zeszły na temat dawnej relacji i tego, jakie popełnili w niej błędy.

Według informatorów magazynu InStyle, para zgodnie przyznała, że ich poprzednia relacja była niedojrzała rozwijała się pod zbyt dużą presją - młodzi aktorzy nie byli w stanie udźwignąć zainteresowania mediów, które wtedy na nich spadło. “Druga szansa zdarza się bardzo rzadko, a oni ją dostali. Dlatego zdecydowali się wrócić do siebie i nie tracić już więcej czasu. Chcą poznawać się teraz od nowa i czują się tak, jakby nigdy się nie rozstali.”

Pierwsze wspólne zdjęcia Lopez i Afflecka ujrzały światło dzienne w maju 2021 roku i dosłowne wywołały burzę. Nikt nie spodziewał się powrotu tak ikonicznej pary, która była niejako symbolem lat 2000. Po raz pierwszy od czasu "Gigli" para pojawiła się razem na czerwonym dywanie podczas 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, a kilka dni później trzymała się za ręce podczas Met Gali. W wywiadzie z Zane'em Lowe'em w Apple Music 1 wokalistka przyznała, że u boku aktora jest teraz szczęśliwsza niż kiedykolwiek i przeżywa obecnie najlepsze chwile swojego życia.

Jennifer Lopez – zachwyca stylem od początku kariery. Najlepsze stylizacje >>>

Jennifer Lopez i Ben Affleck – związek dzisiaj

W kwietniu 2022 media na całym świecie obiegła nowina o ponownych zaręczynach pary, która zdążyła już zyskać nowy przydomek - Bennifer 2.0. Jak twierdzą znajomi narzeczonych, ich na nowo rozpalone uczucie wyzwala w obojgu najlepsze cechy i pomaga Affleckowi przezwyciężać słabości (aktor jakiś czas temu przyznał się do problemów z alkoholem, które stara się wyleczyć).

"Jen bardzo go wspiera i dodaje mu otuchy mówiąc, jaki jest utalentowany. Zawsze był zabawny, kreatywny, inteligentny i opiekuńczy, ale różnica polega na tym, że teraz jest też uśmiechnięty i szczęśliwy. Widać, że docenia to, jak wspaniale im się teraz układa. Potrzebował doświadczyć wzlotów i upadków, by dojść do tego miejsca. Kocha Jennifer i mówi, że dzięki niej staje się lepszym człowiekiem, ona motywuje go do ciężkiej pracy. Chce się nią opiekować, mimo że ona wcale tego nie potrzebuje. Takim mężczyzną się dla niej stał".

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy