Jane Fonda jest doskonale znana ze swoich szczerych wypowiedzi i zabierania głosu na tematy mających znaczenie w społeczeństwie czy show-biznesie. Słynna aktorka i aktywistka nie boi się tematów trudnych, i to nie tylko w kinie. W 2019 roku została aresztowana razem z grupą działaczy na rzecz ochrony klimatu, co nie powstrzymało jej przed wyrażaniem własnego zdania.

83-letnia aktorka dołączyła do wirtualnej ceremonii rozdania Złotych Globów. Amerykanka pojawiła się ubrana w oszałamiający kremowy smoking z dopasowanymi satynowymi klapami autorstwa Richarda Tylera. Komplet wyciągnęła z dna garderoby specjalnie na tę okazję.

,,Kilka lat temu ślubowałam, że już nigdy więcej nie kupię żadnych nowych ubrań. Wydajemy za dużo pieniędzy, kupujemy za dużo rzeczy, a potem się ich pozbywamy. Staramy się rozwijać naszą tożsamość poprzez zakupy, prawda? Musimy przestać. Musimy skończyć z tym całym konsumpcjonizmem”. - powiedziała u Ellen DeGeneres kilka dni przed ceremonią. „Musiałam przeszukać swoją szafę i znaleźć coś, co nadal na mnie pasuje i co nosiłam wcześniej. Znalazłam coś. Wszystko gotowe”

Złote Globy 2021: stylizacje gwiazd>>

To nie pierwszy raz, kiedy Fonda ujawniła swoje zaangażowanie w ekologiczną modę. W zeszłym roku suknia marki Elie Saab (Jane miała ją na sobie podczas rozdania Oscarów), to ta sama kreacja, którą gwiazda założyła wcześniej na festiwalu filmowym w Cannes w 2014 roku. W 2019 dodała do niego nowy płaszcz, ale był to jej "ostatni zakupiony element garderoby".