Model spodni 501® już od połowy XX w. stanowi podstawowy element młodzieżowego stylu i jest idealnym podłożem dla kreatywnej ekspresji. Zaczynając od Marlona Brando w filmie Dziki z 1953 roku, przez styl Summer of Love z lat 60. czy punk lat 70., po ciemne indygo, styl oversize NWA w późnych latach 80., model 501® od dawna stanowi wybór cool dzieciaków. Wynika to w dużej mierze z klasycznego kroju spodni 501®. W różnych stylizacjach, dopasowane lub oversize, ciemne lub sprane, zwykłe lub spersonalizowane, te spodnie to serce i dusza nie tylko marki Levi's®, ale również współczesnej mody. Proste spodnie robocze wykonane z wytrzymałego denimu w kroju, który może nosić wiele różnych osób.

„Model 501® to oryginalne jeansy, oczywistym było, że celebracja urodzin naszych kultowych spodni odbędzie się przy udziale grupy ORIGINALS. Zainspirowaliśmy się emocjonalną więzią, którą każda z tych osób wiąże ze spodniami 501®. Ich indywidualny styl i historie sprawiają, że jeansy stają się wyjątkowe i nabierają niepowtarzalnego charakteru.” - mówi Karen Riley-Grant, Levi’s® Chief Marketing Officer.

W historii Levi's® 501® nie chodzi tylko o ponadczasowy styl. To powrót do nie tak znów odległej przeszłości i czasów, gdy rzeczy były tworzone na lata, w przeciwieństwie do obecnie panującej szybkiej mody. Spodnie Levi's® 501® są bardzo trwałe a z biegiem czasu wyglądają coraz lepiej. To wybór na lata, który w Levis® Tailor Shop® możemy naprawić, skrócić bądź spersonalizować. Dzisiaj, spodnie Levi's® 501 wykańczane są techniką Water<Less, zużywając o 96% mniej wody niż podczas typowego procesu wykańczania denimu, co czyni je znacznie bardziej zrównoważonym wyborem. 

Aby uczcić urodziny kultowego modelu, Levi's® wprowadza dwie nowe specjalne kolekcje 501® z okazji Levi's® 501® Day. Po pierwsze, pojawią się jeansy i szorty Levi's® 501® z nowej kampanii Levi's® Originals. Produkty dostępne w różnych krojach i odcieniach, stanowią idealne połączenie nostalgii Levi's® 501® i współczesnego stylu. Po drugie, pojawi się Levi's® Vintage Clothing 1955 “Japan” 501®, czyli klasyczny model 501® w stylu Shrink-to-Fit 1955 wykonany z japońskiego tzw. selvedge denim z wszywkami i detalami w języku japońskim. Te spodnie dostępne będą w limitowanej ilości 501 par. Levi’s zainspirował się także przeszłością i wypuści limitowaną edycję koszulek 501® z siedmioma wyjątkowymi grafikami wyciągniętymi z archiwum Levi's® z okresu od lat 70. do 90. XX wieku.

W modelu Levi's® 501® nie ma dwóch takich samych par spodni i to właśnie sprawia, że są naprawdę oryginalne. Dlatego z okazji Levi's® 501® Day 2021 całą uwagę kierujemy na nowe pokolenie Levi's® Originals. Siedem oryginalnych głosów, które wiedzą w jaki sposób bez trudu łączyć styl, kreatywność, autentyczność i wyznaczony sobie cel. Każdy z nich we współczesny sposób wyraża to, co sprawiło, że model spodni Levi's® 501® jest jedną z ikon kultury od czasów Marlona Brando. 

O marce Levi’s® 

Marka Levi’s® stanowi uosobienie klasycznego i swobodnego amerykańskiego stylu. Od czasu ich wynalezienia przez Levi Straussa w 1873 roku, dżinsy Levi’s® stały się najbardziej rozpoznawalnymi a jednocześnie najczęściej kopiowanymi spodniami na świecie. Dziś marka Levi’s® dalej rozwija swojego niepohamowanego pionierskiego i innowacyjnego ducha, który jest niespotykany w branży odzieżowej. Nasz wybór odzieży denimowej i akcesoriów, dostępny w ponad 110 krajach, pozwala ludziom na całym świecie wyrazić ich osobisty styl. Aby uzyskać więcej informacji na temat marki Levi’s® jej produktów i salonów sprzedaży, odwiedź nasz profil facebook.com/levis.poland. Informacje na temat Levi Strauss & Co. znajdziesz na stronie www.levistrauss.com