Do tej pory znaliśmy go jako aktora, który nie boi się wyzwań na planie filmowym. Jake Gyllenhaal, bo o nim mowa, na swoim koncie ma role w takich produkcjach jak "Zwierzęta nocy", "Tajemnica Brokeback Mountain", "wolny strzelec", "Pojutrze", "Labirynt", "Do utraty sił", "Bogowie ulicy", "Miłość i inne używki", "Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej", "Zodiak", czy "Donnie Darko". Doceniany przez krytyków i fanów kina, 36-letni Amerykanin niedługo zadebiutuje... w musicalu!

Jake Gyllenhaal pracuje nad sztuką, która zostanie wystawiona na Broadwayu. Chodzi o musical inspirowany obrazem Georgesa Seurata "Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte", zatytułowany "Sunday in the Park with George" (premiera 11 lutego). Kilka dni temu na Facebooku Gyllenhaala pojawiło się wideo wyreżyserowane przez Cary'ego Fukunagę ("Jane Eyre", "Ucieczka z piekła", "Detektyw") - możemy na nim zobaczyć i posłuchać jak Jake radzi sobie z partiami wokalnymi. Szczerze mówiąc, jesteśmy miło zaskoczeni!

Jake'a Gyllenhaala mogliśmy już parokrotnie zobaczyć na deskach teatru. Aktor wystąpił w sztukach "Constellations", "Little Shop of Horrors", a także "If There Is I Haven't Found It Yet".

Posłuchaj jak Jake Gyllenhaal śpiewa:

Sunday in the park with George