Stylizacje z białą koszulą lansowały Coco Chanel, Audrey Hepburn czy Julia Roberts. Dziś możemy zobaczyć ją na ulicach i wybiegach na całym świecie, niekoniecznie w klasycznej formie. Projektanci oferują nam wiele krojów i materiałów, które możemy wykorzystać w stylizacjach. Czasem jednak prawdziwym problemem staje się biustonosz. Jaki warto założyć? Oto kilka propozycji.

By niczego nie było widać

Myśląc o klasycznym looku z białą koszulą pewnie masz przed oczami taki, na jaki zazwyczaj stawiamy w biurach czy na oficjalnych spotkaniach. W takiej stylizacji bielizna nie powinna być z żaden sposób widoczna. Jaki stanik wybrać w tej sytuacji? Po pierwsze nie biel. Najwyższy czas obalić mit, że biały biustonosz pod białą koszulę to najlepsza opcja. W rzeczywistości jest opcją najgorszą . Zastąpcie go wersją cielistą lub zbliżoną do koloru ciała, najlepiej bezfiszbinową, jak ta jasnoróżowa od Sloggi.

Micro top to nowy trend, który opanował pokazy na sezon wiosna-lato 2022. Sprawdzamy, jak stylizują go najważniejsi projektanci>>

Biel i czerń to świetna para

Getty Images

W codziennych stylizacjach możemy pozwolić sobie na mniej formalny wygląd i wyeksponować stanik. Im bardziej kontrastowy kolor bielizny, tym bardziej będzie widoczna. Warto więc postawić na czerń, tak jak Emilie Joseph (@in_fashionwetrust), która dodatkowo rozpięła koszulę, co w połączeniu z czarnymi spodniami wzmacnia pożądany efekt kontrastu. W takich stylizacjach sprawdzą się zarówno topy, na przykład te od polskiej marki Gabriella, jak i te klasyczne balkonetki, jak projekty Undress Code.

Eksponuj zamiast chować

Getty Images

Koszule z prześwitujących materiałów pozwalają na więcej eksperymentów. Nie musisz ograniczać się do gładkiego, jednokolorowego stanika. Udowodniła to Julia Comil, która pod zwiewną koszulową sukienkę założyła fioletowy biustonosz z szeroką falbaną. Stanik jest głównym elementem tej białej stylizacji zdecydowanie przyciąga wzrok. By stworzyć podobny look warto wykorzystać bikini kostiumu kąpielowego, którego kolor lub faktura są niestandardowe. Ciekawe marszczenia na ramiączkach czy falbany wokół miseczki znajdziesz w ofercie marki Undress Code.

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy