Przeciętnie każdy z nas wypija około 500 filiżanek rocznie, tym samym około 3 kg kawy. Resztki kawy nie nadają się do spożycia, są to więc około 3 kg rocznie, które trafiają do śmieci.

Fusy po kawie, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie poranka, możemy przecież wykorzystać. A najłatwiej stworzyć z nich domowe produkty do pielęgnacji. Ten pomysł wykorzystał wrocławska palarnia rzemieślnicza i właściciel kawiarni Etno Cafe oraz marka naturalnych kosmetyków Organique, którzy razem stworzyli specjalne kosmetyczno-kawowe pudełko w duchu zero waste.

#DAJKAWIEDRUGIEŻYCIE

W zestawie znajduje się limitowana edycja brazylisjkiej kawy od Etno Cafe, oczyszczająca i wygładzająca glinka Ghassoul oraz pomarańczowy olejek eteryczny marki Organique. Przy jego użyciu można stworzyć peeling do ciała, peeling do ust, wzmacniający peeling kawowy do skóry głowy, poprawiający jednocześnie krążenie i pobudzający porost włosów czy peeling do stóp usuwający martwy naskórek. 

Peeling kawowy - jak działa?

Kawa w pielęgnacji jest składnikiem bardzo niedocenianym i często pomijanym. Zielone ziarna kawy zapobiegają procesom starzenia się skóry i poprawiają jej elastyczność. Regularnie stosowany peeling kawowy poza złuszczaniem i wygładzeniem, wyrównuje także koloryt skóry. Jest także tajną bronią w walce z celulitem - zawarta w kawie kofeina przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej i wygładza skórę. Peeling kawowy można stosować także do pielęgnacji włosów - złuszcza skórę głowy, wzmacnia cebulki i przyśpiesza porost włosów. 

Kawowe mydło 

W ofercie marek Organique i Etno Cafe poza peelingiem z kawy znajdziecie także glicerynowe mydło z dodatkiem łuski srebrzystej ziarna kawowego. Łuska srebrzysta traktowana jest jako odpad powstały podczas produkcji kawy. Oddziela się ona samoistnie od ziarna w procesie wypalania kawy. Po dołączeniu łuski do bazy stworzonej z gliceryny roślinnej, mydło zyskało nie tylko piękny aromat, ale także dodatkowe funkcje pielęgnujące. Po jego zastosowaniu skóra staje się oczyszczona ale jednocześnie gładka i nawilżona.