Znaki zodiaku vs kwarantanna. Jak nie zwariować?

Baran

Bycie aktywną jest nieodłączną częścią twojej natury, toteż siedzenie w czterech ścianach nie przychodzi ci naturalnie. Nie lubisz marnować swojego czasu i wymyślasz sobie ciągłe zajęcia. Kochasz konkurencję, więc to, co robisz w domu, natychmiast publikujesz w social mediach. Może powinnaś zabrać się za trening, jeśli masz za dużo wolnych chwil? Podzielenie się jego wynikiem z innymi na pewno zmotywuje cię do działania. Inną opcją dla ciebie jest nauka języka z pomocą aplikacji, np. Duolingo. Ta umiejętność przyda się w przyszłości. Jesteś pełna pasji - zabierz się do działania!

Byk

Nie da się ukryć, że bieżąca sytuacja tak naprawdę działa ci na rękę. Uwielbiasz spędzać czas na leniuchowaniu i paradować po domu w jedwabnej piżamie. Przy okazji jesz same pyszne rzeczy, pijesz wino, kiedy chcesz, oglądasz Netflixa...nawet jak się nudzisz, czerpiesz z tego przyjemność. Humor poprawiają ci zakupy online. Jeśli jednak dopuścisz swoje lęki do głosu, stres może popsuć te przyjemne chwile. Zajmij głowę testowaniem nowych przepisów, słuchaniem muzyki, lub malowaniem. Pora złapać za pędzel!

Bliźnięta

Twoja planeta Merkury sprawia, że dużo myślisz i bywasz niespokojna. Szczególnie kiedy nie możesz wyjść z domu, a już planujesz kolejne podróże. Potrzebujesz mentalnej stymulacji, którą dają ci inni ludzie. Zamiast dramatyzować, że umrzesz w samotności, po prostu zadzwoń do swoich znajomych. Zrób FaceTime z najbliższymi ci osobami. Możecie przy okazji wspólnie pogotować lub porozmawiać o ostatnio obejrzanych filmach. W dobie internetu wszyscy jesteśmy oddzielnie, lecz razem w tej trudnej sytuacji. W chwilach sam na sam złap za książkę i wreszcie przeczytaj ją do końca. Odblokuj swoją wenę twórczą.

Rak

Jako urodzona introwertyczka nie masz problemu z przebywaniem w domu. Jednak kiedy nuda zapuka do twoich drzwi, czas odkopać stare albumy ze zdjęciami. Lubisz sentymenty, toteż powrót do przeszłości zajmie twoją głowę na długie godziny. Cenne pamiątki na pewno przywołają dobre wspomnienia. Może pora na scrapbooking? Własnoręcznie ozdobiony kalendarz czy notatnik wykonany z tego, co masz pod ręką, będzie dla ciebie idealnym zajęciem. Rozwiń także jakąś nową pasję. Spróbuj takich działań jak uprawa żywności ekologicznej w domowych warunkach. Obejrzyj do końca wszystkie długie, emocjonalne filmy, których unikałaś do tej pory.

Scrapbooking - jak zacząć? >>

 

Lew

Kwarantanna sprzyja twojej aktywności w social mediach. Kochasz pokazywać wszystko, co robisz i bezustannie dzielisz się swoimi myślami. Jesteś urodzoną gwiazdą, która musi mieć wokół siebie publikę. Wypuść swoją wewnętrzną artystkę na zewnątrz. Zapisz się na lekcje tańca lub ekspresji ciała na platformie ZOOM. Możesz też wyciszyć się w wolnych (od telefonu) chwilach, poczynając pierwsze kroki w nauce medytacji. Twoja twórcza dusza nie pozwala na stagnację. 

Panna

Nie wiesz co to nuda, bo uważasz, że nawet w domu zawsze masz coś do zrobienia. Internet nigdy nie śpi, toteż nie zostałaś pozbawiona swoich obowiązków. W kwestii produktywności masz przewagę nad innymi znakami zodiaku. Jednak przed kwarantanną byłaś tak bardzo zajęta życiem zawodowym, że zapomniałaś o swoich przyjaciołach. Poświęć im trochę czasu przez FaceTime, szczególnie jeśli są bardzo daleko. Alternatywnie zabierz się za gry karciane oraz planszówki z bliskimi, którzy znajdują się pod tym samym dachem. 

Waga

Tęsknisz za wyjściami towarzyskimi. Uwielbiałaś się stroić i odbierać komplementy. Twoja dusza po prostu karmi się pięknem, którym teraz emanuje cały twój dom. Większość wolnego czasu spędzasz w garderobie, gdzie przymierzasz ubrania, testujesz nowe style lub robisz się na bóstwo dla samej siebie. Tworzysz sobie klimat, do którego wzdychasz, kiedy planujesz, jakie miejsca odwiedzisz po pandemii. Na razie postaw na swoje wnętrza. Wykorzystaj wrodzone zdolności artystyczne na odmalowanie ścian, uporządkowanie rzeczy oraz przywróceniu wokół siebie harmonii. 

Skorpion

Twój czas pochłania rozmyślanie o nieznanym lub planowanie kolejnych intryg. Chyba, że zabijasz nudę łóżkowymi igraszkami z kimś, kto zauroczył cię jeszcze przed pandemią. Wykorzystaj kwarantannę na stawianie sobie nowych celów. Jesteś kreatywna i utalentowana, możesz zrobić wszystko, o czym tylko zamarzysz. Zanim zaplanujesz swoją przyszłość, porozmawiaj z bliskimi. Zainspiruj się tym, co mówią starsze pokolenia i promuj pokój w czasach kryzysu. 

Jak zwalczyć stres według znaku zodiaku >>

 

Strzelec

Masz wrodzoną zdolność do tchnięcia życia w każdą rzecz, której dotkniesz. Wiesz, że wszystko jest dla ciebie możliwe. Kochasz wolność i jesteś żądna przygód, więc siedzenie w domu nie jest ci na rękę. Na szczęście nie potrafisz długo się nudzić. Przeznaczaj czas wolny na naukę, czytanie oraz odkrywanie nowych rzeczy. Jeśli lubisz pisać, weź się do pracy. Może stworzysz ciekawego Ebooka na sprzedaż? Przed tobą od groma możliwości. 

Koziorożec

Pamiętaj, że raz na jakiś czas wolno ci nie pracować. W twoim przypadku to nie takie proste, bo kariera jest twoim motorkiem napędowym. Nie ma możliwości, żebyś się nudziła czy pozwoliła sobie na dłuższy relaks. Wolisz spędzić czas na pracy nad projektem, który na razie jest tylko w twojej głowie. Pamiętaj jednak, aby nie przedobrzyć i poświęcić małą część dnia na odpoczynek. Zamiast bezczynnego leżenia na kanapie możesz przecież wybrać książkę lub jogę. 

Wodnik

Czas kwarantanny na pewno spędzasz na badaniu najnowszych trendów w internecie. Technologia jest twoją mocną stroną i potrafi pochłonąć cię na wiele godzin. Wątpimy, że się nudzisz, ale w razie czego poświęć wolne chwile na pielęgnację skóry, którą zaniedbałaś w nadmiarze pracy. Pora odezwać się do dawnych przyjaciół oraz odkurzyć instrumenty muzyczne. Nie zapominaj o kreatywnych rzeczach, jakie można robić bez smartfona w ręce. 

Ryby

Traktujesz swoje życie jak film. Łatwo czerpiesz inspiracje z bliskiego otoczenia, oddając się sztuce, książkom, muzyce oraz swoim marzeniom. Zamiast się nudzić, po prostu dryfujesz w swojej głowie, gdzie istnieje twój alternatywny świat. Lubisz spać i leniuchować, ale kiedy nawet te czynności ci się sprzykrzą, zabierz się za gruntowne porządki lub gotowanie dla swoich bliskich. Możesz też urządzić sobie noce Oscarowe z popcornem i wszystkimi nagrodzonymi filmami. Alternatywnie skorzystaj ze sportowych aplikacji z treningami fitness do zrobienia w domu.

Co robić w domu podczas kwarantanny? Sprawdzone sposoby na nudę >>