Kiedy skóra zaczyna się starzeć?

Proces starzenia się skóry zależy od wielu czynników. Styl życia, dieta, stopień narażenia na szkodliwe promieniowanie, hormony i geny mają wpływ na to, kiedy zaczniesz widzieć na swoim ciele oznaki upływającego czasu. Biorąc pod uwagę, ile elementów jest przyczyną starzenia się skóry, ciężko jest wskazać dokładny moment w którym to następuje. Zakłada się, że jest to 25 rok życia

Nie oznacza to jednak, że przed skończeniem 25 lat możesz zaniedbywać codzienną pielęgnację. Oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie, ochrona przeciwsłoneczna i antyoksydacyjna są kluczowe, aby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Jak starzeje się skóra?

Za proces starzenia się skóry odpowiada szereg procesów, które zaczynają się ok. 25 roku życia: 

  • Zaczyna zanikać kolagen, który odpowiada za sprężystość skóry.
  • Zmniejsza się ilości kwasu hialuronowego, co przyczynia się do przesuszenia skóry i pojawiania się pierwszych drobnych linii i zmarszczek.
  • Osłabia się bariera hydrolipidowa skóry, powodując jej przesuszenie i narażając na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych oraz stresu oksydacyjnego.
  • Zmniejsza się aktywności gruczołów łojowych i potowych, co nasila problem przesuszania się skóry.

Kwas hialuronowy, a starzenie się skóry

Gdy rozpoczynają się procesy związane ze starzeniem się skóry, znacznie spada ilość kwasu hialuronowego w organizmie. Od 25 do 50 roku życia jest go w skórze nawet o połowę mniej. Rola kwasu hialuronowego jest nieoceniona - to podstawowa substancja nawilżająca skórę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 cząsteczek wody. Aby skóra była jak najdłużej jędrna, sprężysta, napięta i nawilżona należy go dostarczać w ramach codziennej pielęgnacji. 

Jak uzupełniać poziom kwasu hialuronowego w skórze?

Brak objętości i jędrności, zapadnięte policzki, utrata owalu twarzy, zmarszczki. Jak im zapobiegać? Wprowadź do swojej rutyny pielęgnacyjnej serum i krem bazujące na kwasie hialuronowym. 

Revitalift Filler serum z 1,5% czystego kwasu hialuronowego 


Zapewnij swojej skórze codzienną dawkę ultra-skoncentrowanego kwasu hialuronowego. Serum zawiera jego dwa rodzaje: makrocząsteczkowy kwas hialuronowy tworzy barierę na powierzchni skóry zapobiegając utracie wody dając natychmiastowy efekt nawilżenia, a mikrocząsteczkowy kwas hialuronowy oddziałuje na głębsze warstwy skóry, aby stopniowo wypełniać zmarszczki od wewnątrz.

Revitalift Filler intensywnie wypełniający krem anti-age na dzień SPF 50 


Krem z kwasem hialuronowym od marki L’Oréal Paris to idealne nawilżenie skóry oraz ochrona przez fotostarzeniem. Dodatek mikrowypełniającego kwasu hialuronowego w połączeniu z wysokim faktorem zapewnia kompleksową ochronę przeciwstarzeniową każdego dnia. Krem sprawdzi się przy każdej skórze na której widoczne są oznaki starzenia. Lekka, nietłusta formuła szybko się wchłania i nie zostawia białych śladów. 

Wybrane przez nas produkty możesz bezpiecznie stosować niezależnie od wieku, aby poprawić poziom sprężystości oraz nawilżenia swojej skóry.