Emerald Fennell powraca z nowym filmem!

Od czasu zdobycia Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny w 2021 roku za swój świetny debiut reżyserski filmem „Obiecująca, młoda kobieta” (reżyserka była jedną z zaledwie ośmiu kobiet nominowanych do nagrody za najlepszą reżyserię w 94-letniej historii Akademii), Emerald Fennell nadal nie stanęła za kamerą. Tym większą ekscytacje budzi fakt, że teraz brytyjska reżyserka powraca z kolejnym projektem. Zdjęcia do filmu „Saltburn” rozpoczną się latem tego roku w Wielkiej Brytanii!

„Saltburn” - fabuła

Szczegóły fabuły trzymane są w tajemnicy. Jednak, jak donosi portal Deadline, film będzie "opowieścią o obsesji", skupiającą się na "wielkiej, arystokratycznej angielskiej rodzinie". Fennell wydaje się być idealna do opowiedzenia takiej historii, ponieważ jej ojcem jest brytyjski projektant biżuterii - Theo Funnell, który (jak wynika z jego niedawno opublikowanego pamiętnika) był częstym gościem na przyjęciach w wyższych sferach. Sama Fennel uczęszczała do Marlborough College, którego absolwentkami są między innymi księżniczka Eugenie i księżna Cambridge. Co więcej, reżyserka wcieliła się również w postać młodej Camilli Shand, późniejszej księżnej Kornwalii, w serialu "The Crown". "Saltburn" jest kontynuacją filmu Fennell - „Obiecująca młoda kobieta", który był nominowany do kilku Oscarów i zdobył dla Fennell nagrodę za najlepszy scenariusz oryginalny. Już teraz mówi się o tym, że film ten, będzie jedną z najgorętszych propozycji na rynku.

Rosamund Pike i Jacob Elordi razem na ekranie!

W jedną z głównych ról wcieli się świetna Rosamund Pike (nominowana do Oscara za rolę Amy Dunne w „Gone Girl” w 2014 roku). Będzie to pierwszy film aktorki od czasu filmu "I Care A Lot" (2020) - za tę rolę została nagrodzona Złotym Globem. W najnowszym filmie obok Pike pojawi się również gwiazda „Euphorii” - Jacob Elordi oraz irlandzki aktor Barry Keoghan (mieliśmy niedawno okazje zobaczyć go w najnowszym „Batmanie”). Jednak to nie koniec znanych nazwisk zaangażowanych w projekt - produkcją zajmuje się LuckyChap Entertainment, firma, którą Margot Robbie prowadzi wraz z mężem Tomem Ackerleyem!

„Saltburn” - kiedy premiera?

Wszystko wskazuje na to, że film może trafić na ekrany szybciej niż myślimy. Zdjęcia do filmu "Saltburn" mają się rozpocząć w Wielkiej Brytanii już latem tego roku. Biorąc pod uwagę, że film „Młoda, obiecująca kobieta” został nakręcony w zaledwie 23 dni, możemy się spodziewać, że najnowszy film Fennell mógłby trafić do kin już latem 2023 roku!

______________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.