Idealne miejsca na wakacje z serialu "Dom z papieru 3" od Netflix: Florencja, Włochy

Stolica Toskanii to jedno z najpopularniejszych miast we Włoszech. To, co warto zwiedzić we Florencji to m.in. Baptysterium, czyli najstarszy budynek w tym mieście (pierwsza budowla powstała w IV-VI wieku) oraz znajdujące się tam "Drzwi Raju", zaprojektowaną przez Michała Anioła bibliotekę Laurenziana (prywatny zbiór rodziny Medyceuszy liczący sobie ponad 11 tysięcy manuskryptów i 4,5 tysiąca książek), ogród Boboli, Gallerię dell’Accademia (to tam zobaczycie posąg "Dawid" Michała Anioła, czy "Madonnę Morza" Botticellego), galerię Uffizi ("Narodziny Wenus" Botticellego, "Zwiastowanie" Leonarda da Vinci, "Święta Rodzina" Michała Anioła, "Wenus z Urbino" Tycjana) oraz katedrę Santa Maria del Fiore na Piazzale Michelangelo (na zdjęciu), której budowa rozpoczęła się pod koniec XII wieku.

Ten słynny serial zaraz zniknie z platformy Netflix! O jaki tytuł chodzi? >>

5 premier Netflix, na które czekamy w tym roku >>

Idealne miejsca na wakacje z serialu "Dom z papieru 3" od Netflix: Tajlandia

Sanktuarium Prawdy, po tajsku Satchatham Prasat, to drewniana świątynia (wykonano ją bez użycia gwoździ!) o wysokości 105 metrów, położona niedaleko jednej z plaż Pattayi (Naklua Beach). Budowa świątyni rozpoczęła się w 1981 roku i... trwa do dziś. Koniec zaplanowano na 2025 rok.

Idealne miejsca na wakacje z serialu "Dom z papieru 3" od Netflix: Kuna Yala, Panama

Rajska wyspa? To nie Malediwy, tylko autonomiczny region w północno-wschodniej części Panamy zamieszkany przez Indian Kuna. 

Idealne miejsca na wakacje z serialu "Dom z papieru 3" od Netflix: Madryt, Hiszpania

Madryt to nie tylko tętniący życiem Plaza Mayor i plac Puerta del Sol, Park Retiro, Gran Vía muzeum Prado, Pałac Kryształowy, muzeum Thyssen-Bornemisza, czy Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii. To również Cuatro Torres Business Area, czyli madrycka dzielnica biznesowa, pokazana właśnie w 3. sezonie serialu "Dom z papieru". Znajdują się tam m.in. cztery najwyższe wieżowce w Hiszpanii (mają od 223 do 250 metrów). Na dodatek, trwa właśnie budowa piątego drapacza chmur, który ma liczyć sobie 180 m wysokości. Zakończenie projektu zaplanowane jest na przyszły rok.

Idealne miejsca na wakacje z serialu "Dom z papieru 3" od Netflix: pustelnia San Frutos, Hiszpania

Na koniec proponujemy wam pustelnię w prowincji Segovia. Ermita de San Frutos to XI-wieczna budowla (jedna z najstarszych w południowej Kastylii) w stylu romańskim. Usytuowana jest tuż nad przepaścią.