Ostatnia retrogradacja Merkurego 2023

Trwa sezon Strzelca, budzący chęć zdobywania wiedzy i poszukiwania nowych doświadczeń. Niestety, w tym tygodniu czekają nas zgrzyty za sprawą retrogradacji Merkurego. To trudne zjawisko za chwilę oderwie nas od szarej rzeczywistości. Przygotuj się więc na chaos związany z nagłą zmianą planów. Powietrze stanie się gęste i mało kto w tym czasie uniknie konfliktów. Retrogradacja planety komunikacji nie pozostawi na nas suchej nitki.

Chaos przed końcem roku

W astrologii pozorny ruch wsteczny Merkurego utrudnia kontakty międzyludzkie, wywołuje dezorientację i wzmaga złośliwość rzeczy martwych. Może pokrzyżować plany związane z podróżą lub uniemożliwić zjawianie się na czas. Uwaga na usterki technologiczne. Retrogradacja ma to do siebie, że w jej trakcie wszystko dzieje się na opak. Możemy spodziewać się przełomowych wydarzeń, globalnych usterek technologicznych, czy nagłego powrotu osób z przeszłości, które namieszają w naszej sferze osobistej. Ten uciążliwy tranzyt potrwa aż do 29 stycznia.

Więcej na temat grudniowej retrogradacji przeczytasz tutaj >>

Pełen nadziei nów Księżyca w Strzelcu

Przed nami nów w Strzelcu, ważna faza księżyca, która nie będzie dla nas obojętna. Czas posiać nasiona nowych intencji i uwierzyć, że wszystko wreszcie się uda. Łucznikiem rządzi ogień - jest nieokiełznany! Niszczy przeszkody na drodze do wolności. Pomoże znam znieść wszelkie blokady, jakie do tej pory opóźniały nasz rozwój. Zjawisko rozpocznie się w ten sam dzień, co retrogradacja Merkurego. W jego energii każdy znak zodiaku doświadczy jakichś nowych początków.

Nów w Strzelcu - jakie zmiany zaprowadzi w Twoim życiu? >>