Horoskop na retrogradację Merkurego w Raku:

Baran

Możesz podziękować swojej planecie rządzącej, Baranie. W tym tygodniu to właśnie Mars obdarzy cię wyostrzoną intuicją i energią do walki o swoje cele. Zastanów się, na czym najbardziej ci zależy. Niech bieżący moment nie będzie utrudnieniem, tylko zapalnikiem do działania. Pozwól, by twój pomysł kiełkujący w głowie nareszcie znalazł ujście na zewnątrz. W czwartek kontroluj swoje emocje, bo retrogradacja Merkurego w Raku bardzo uwrażliwi twoje wnętrze. Daj sobie opiekę i wyrozumiałość. Od zaćmienia Słońca, do którego dojdzie w niedzielę, otworzy się przed tobą zupełnie nowy rozdział. Czeka cię test empatii wobec innych. Jeśli go oblejesz, dostaniesz cenną lekcję. 

Byk

W tym tygodniu wiele rzeczy może pójść nie tak, jak sobie tego życzysz. Kiedy Merkury zaczyna się cofać, nie warto podpisywać żadnych wiążących umów. Strzeż się przed podejmowaniem szybkich decyzji, szczególnie gdy kierujesz się emocjami. W twoim domu sporo się zadzieje. Sprawy nieco wymkną się spod kontroli. Zamiast panikować, zatrzymaj się w miejscu, przemyśl sytuację, daj dojść do głosu bliskim i użyj swojego sprytu. Mów wprost o tym, co masz na myśli, żeby uniknąć nieporozumień. Przez retrogradację poczujesz wątpliwości co do stanowiska pracy lub związku. Zechcesz wystawić te rzeczy na próbę, by znaleźć potwierdzenie dla swoich przypuszczeń. 

Bliźnięta

Czym jest dla ciebie bezpieczeństwo? Lepiej zadaj sobie to pytane jeszcze zanim poczujesz wpływ kolejnej retrogradacji. Otocz się ludźmi i przedmiotami, które zapewniają ci poczucie komfortu. Rak, w którego sezon za chwilę wchodzimy, przypomina, że dom jest tam, gdzie serce bije szybciej. Niech to fizyczne lub mentalne miejsce będzie twoim schronem na kolejny miesiąc. Uważaj na finanse. Teraz Merkury opróżnia portfele i może wyczyścić twoje konto ze środków. Nie spędzaj pieniędzy na rzeczy, osoby lub sytuacje, które nie wnoszą nic do twojego życia.

Rak

Raku, przygotuj się na uderzenie. Teraz wszystkie zjawiska zachodzą w twoim znaku. Retrogradacja Merkurego spowoduje, że staniesz się wyjątkowo drażliwa. Możesz zastanawiać się nad swoim życiem. Czy zmierzasz we właściwym kierunku? W jaki sposób starasz się zbudować przyszłość, o jakiej skrycie marzysz? Pomyśl życzenie na urodziny, bo nadchodzące zaćmienie Słońca zwiastuje dobre zmiany. Lepiej wspomóc los swoimi manifestacjami. Wszechświat powinien usłyszeć, czego chcesz. Wykorzystaj na te "czary" najbliższy nów Księżyca, który nadarzy się w najbliższą niedzielę.

Jaka planeta tobą rządzi według znaku zodiaku? >>