Horoskop na retrogradację Merkurego w Raku:

Baran

Możesz podziękować swojej planecie rządzącej, Baranie. W tym tygodniu to właśnie Mars obdarzy cię wyostrzoną intuicją i energią do walki o swoje cele. Zastanów się, na czym najbardziej ci zależy. Niech bieżący moment nie będzie utrudnieniem, tylko zapalnikiem do działania. Pozwól, by twój pomysł kiełkujący w głowie nareszcie znalazł ujście na zewnątrz. W czwartek kontroluj swoje emocje, bo retrogradacja Merkurego w Raku bardzo uwrażliwi twoje wnętrze. Daj sobie opiekę i wyrozumiałość. Od zaćmienia Słońca, do którego dojdzie w niedzielę, otworzy się przed tobą zupełnie nowy rozdział. Czeka cię test empatii wobec innych. Jeśli go oblejesz, dostaniesz cenną lekcję. 

Byk

W tym tygodniu wiele rzeczy może pójść nie tak, jak sobie tego życzysz. Kiedy Merkury zaczyna się cofać, nie warto podpisywać żadnych wiążących umów. Strzeż się przed podejmowaniem szybkich decyzji, szczególnie gdy kierujesz się emocjami. W twoim domu sporo się zadzieje. Sprawy nieco wymkną się spod kontroli. Zamiast panikować, zatrzymaj się w miejscu, przemyśl sytuację, daj dojść do głosu bliskim i użyj swojego sprytu. Mów wprost o tym, co masz na myśli, żeby uniknąć nieporozumień. Przez retrogradację poczujesz wątpliwości co do stanowiska pracy lub związku. Zechcesz wystawić te rzeczy na próbę, by znaleźć potwierdzenie dla swoich przypuszczeń. 

Bliźnięta

Czym jest dla ciebie bezpieczeństwo? Lepiej zadaj sobie to pytane jeszcze zanim poczujesz wpływ kolejnej retrogradacji. Otocz się ludźmi i przedmiotami, które zapewniają ci poczucie komfortu. Rak, w którego sezon za chwilę wchodzimy, przypomina, że dom jest tam, gdzie serce bije szybciej. Niech to fizyczne lub mentalne miejsce będzie twoim schronem na kolejny miesiąc. Uważaj na finanse. Teraz Merkury opróżnia portfele i może wyczyścić twoje konto ze środków. Nie spędzaj pieniędzy na rzeczy, osoby lub sytuacje, które nie wnoszą nic do twojego życia.

Rak

Raku, przygotuj się na uderzenie. Teraz wszystkie zjawiska zachodzą w twoim znaku. Retrogradacja Merkurego spowoduje, że staniesz się wyjątkowo drażliwa. Możesz zastanawiać się nad swoim życiem. Czy zmierzasz we właściwym kierunku? W jaki sposób starasz się zbudować przyszłość, o jakiej skrycie marzysz? Pomyśl życzenie na urodziny, bo nadchodzące zaćmienie Słońca zwiastuje dobre zmiany. Lepiej wspomóc los swoimi manifestacjami. Wszechświat powinien usłyszeć, czego chcesz. Wykorzystaj na te "czary" najbliższy nów Księżyca, który nadarzy się w najbliższą niedzielę.

Jaka planeta tobą rządzi według znaku zodiaku? >>

 

Lew

Najbliższe dni będą pełne zawirowań. Zamiast stawiać siebie w centrum konfliktów, teraz lepiej zrobisz, jeśli się wycofasz. Chwilowe zamknięcie się na towarzystwo uchroni cię przed niemiłą sytuacją. Czas na me-time w czterech kątach, połączony z relaksem. Nie potrzebujesz drugiej osoby do tego, by odzyskać swoją siłę. Zanurz się tam, gdzie nikt cię nie widzi. Przeanalizuj wszystkie emocje, które kumulują się w twoim wnętrzu. Negatywne uczucia osłabiają cię psychicznie i fizycznie. W momencie, gdy dochodzi do zaćmienia Słońca, planety rządzącej Lwem, twoja energia na chwilę przygasa, by wkrótce znów emanować pełnym światłem.

Panna

Pora zaangażować się w sprawy, które nie dotyczą tylko twojej osoby. Wszechświat podsunie ci sytuacje wymagające działania w grupie. Będzie to raczej coś, co lubisz robić, tylko z fokusem na społeczność. Nowa znajomość może stanowić ważny punkt zwrotny w twoim życiu, więc bądź otwarta na kontakty międzyludzkie. Pozwól, by osoby z twojego otoczenia na chwilę oderwały cię od codzienności. Daj się porwać w nieznane miejsce. Uważaj, bo retrogradacja Merkurego szykuje dla ciebie powrót twojego eks. Jeśli zdecydujesz się otworzyć ten rozdział, potraktuj go jak proces leczenia. 

Waga

Słońce rozświetli twoją strefę odpowiedzialności. Czas przyjrzeć się dotychczasowemu systemowi pracy i polepszyć swoją wydajność. To samo dotyczy zdrowej rutyny. Kiedy ostatnio weszłaś na matę lub zjadłaś coś zielonego? Lepiej wydrukuj sobie rozpiskę, którą przywiesisz na lodówkę. Przejmij kontrolę, zamiast czekać na kogoś, kto wejdzie w rolę twojego trenera. Zmiany nie są łatwe, ale dają satysfakcję. Samodyscyplina i organizacja to najlepsze rozwiązanie dla twoich problemów. Nie pozwól, by ta retrogradacja Merkurego zaburzyła twoją harmonijność Wenus. 

Skorpion

Dobrze wiesz, czego chcesz od życia. Znasz kierunek, w którym powinnaś podążać. Jednak ruch wsteczny planety komunikacji skieruje twoją uwagę na sytuacje i uczucia dotyczące chwili teraźniejszej. Spraw, aby bieżący moment wydobył z ciebie wszystko to, co najlepsze. Wsłuchaj się w głos płynący prosto z serca. Odpuść lęk o miłość, nie stresuj się karierą. Tym razem retrogradujący Merkury porusza się po twojej wizjonerskiej strefie myślenia. Zamiast cofać cię do przeszłości, sprawi, że ewoluujesz. Jesteś gotowa na wejście w nowy rozdział. 

 

Strzelec

Retrogradacja Merkurego teraz uderzy w twoją strefę finansów. Spodziewaj się opóźnień w przelewach. Nie spędzaj swoich środków na cele lekkomyślne. Nadchodzi wiele zmian dotyczących pieniędzy, lecz nie wszystkie z nich będą negatywne. Kto wie, może sytuacja, w której się znajdziesz, nakłoni cię do założenia biznesu online? Korzystaj ze swoich kreatywnych pomysłów. Jeśli planujesz podjąć ryzyko, czas retrogradacji będzie temu sprzyjać. Sezon Raka rozpoczynający się w sobotę będzie sprzyjać pogłębianiu twoich więzi miłosnych. 

Koziorożec

Retrogradacja Merkurego pomoże ci docenić twoje bieżące relacje. Nareszcie zrozumiesz, jak twoje związki z ludźmi wpływają na twój rozwój osobisty. Każdy z twoich bliskich ma realny wpływ na to, kim się stajesz. Żeby ruszyć do przodu, musisz oczyścić przestrzeń z osób, którym nie potrafisz zaufać. Lepiej mieć kilkoro prawdziwych przyjaciół niż wielu powierzchownych znajomych. Chroń swoją energię. Twoja siła wkrótce się przyda w kolejnych wyzwaniach zawodowych. 

Wodnik

Diabeł tkwi w szczegółach i to na nich teraz powinnaś się skupić. Drobne decyzje, jakie podejmujesz, będą mieć wielki wpływ na twoje szczęście. Nie pozwól, by złe nawyki zaczęły rzutować na przyszłość, którą tworzysz. Czas retrogradacji Merkurego sprzyja pozbywaniu się swoich zahamowań. Co najbardziej ciąży ci na sercu? Jak możesz podreperować swoje zdrowie? Przeznacz ten tydzień na odnowę biologiczną i czynności poprawiające humor. Twoje własne dobro jest teraz najważniejsze. Przestać nadmiernie poświęcać się da innych. 

Ryby

Na chwilę zdejmij swoje różowe okulary i zastanów się, czy twoja rzeczywistość wygląda tak, jak ją sobie wyśniłaś. Retrogradacja Merkurego skłoni cię do zanurzenia się w swoje marzenia, by uwierzyć, że te mogą stać się prawdą. O ile podejmiesz realne działania, żeby nareszcie je spełnić. A temu będzie sprzyjać zaćmienie Słońca w Raku, które natchnie cię pewnością siebie. Zjawiska zachodzące na niebie w znaku wodnym zadziałają na twoją korzyść. Nadszedł czas, aby w pełni skorzystać ze swoich wrodzonych talentów. Przywitaj sezon letni z otwartymi ramionami.