Hailey Bieber i Justin Bieber – jak się poznali?

Czy kiedykolwiek fantazjowaliście o tym, aby poślubić swojego nastoletniego idola? Cóż, Hailey Bieber jest przykładem tego, że takie rzeczy się zdarzają. Modelka i Justin Bieber spotkali się po raz pierwszy w 2009 roku, kiedy Hailey miała 12 lat. Była jedną z fanek młodego wokalisty, którego koncerty wyprzedawały się na pniu, a single przez długie tygodnie nie schodziły ze szczytu list przebojów. Dzięki znajomościom znanego ojca - Stephena Baldwina, miała okazję poznać Biebera za kulisami programu "Today". Wideo z tego momentu nadal można obejrzeć w sieci.

Widać na nim, jak Stephen Baldwin podchodzi do Justina Biebera (który w tamtym czasie mógł jeszcze pochwalić się uwielbianą przez nastolatki charakterystyczną długą grzywką) i przedstawia mu jego przyszłą żonę mówiąc: “To moja córka, Hailey”. Następnie kamera przesuwa się pokazując onieśmieloną Hailey, która grzecznie wystawia dłoń w stronę Justina i mówi: "Miło cię poznać".

Nastoletnia Hailey na bieżąco śledziła celebryckie życie Justina Biebera, choć po latach mówiła, że wcale nie była aż tak “zagorzałą fanką”. Mimo to wielokrotnie pisała na Twitterze, że Justin i Selena Gomez są "definicją nastoletniego snu". Wtedy jeszcze nie wiedziała, że podobnie jak ona myślą tysiące fanów i nawet po ich rozstaniu będą w okropny sposób traktować każdą następną partnerkę wokalisty.

Hailey Bieber i Justin Bieber – początki związku i rozstanie

Choć para poznała się w młodym wieku, dopiero miesiąc po rozstaniu Biebera z Seleną Gomez pod koniec 2014 roku zaczęły pojawiać się plotki o ich potencjalnym romansie. Hailey i Justin przez długi czas usilnie zaprzeczali medialnym doniesieniom utrzymując, że są tylko przyjaciółmi, ale zaczęli regularnie spotykać się we wspólnym kręgu znajomych. Pod koniec 2015 roku pojechali na pierwsze wspólne wakacje i zdjęciami rozpalili internet do czerwoności. Wśród fotografii publikowanych w mediach społecznościowych pary pojawił się kadr, na którym widać było, jak Justin Bieber całuje się z Hailey - tym samym informacje o ich związku oficjalnie potwierdziły się.

Sielanka trwała do sierpnia 2016 roku, kiedy to nastąpiło tajemnicze rozstanie. Para postanowiła nie wypowiadać się na jego temat w mediach, choć pytania mnożyły się z każdym dniem. Wiadomo jedynie, że Justin i Hailey całkowicie zerwali ze sobą kontakt - nie widywali się, ani nie obserwowali w mediach społecznościowych. Każde z nich poszło w swoją stronę. W przypadku modelki oznaczało to zacieśnienie więzi z Shawnem Mendesem, a w przypadku Biebera krótki romans z Sofią Richie, a następnie powrót do dawnej miłości, Seleny Gomez.

“Był czas, kiedy nasze życie zdawało się zmierzać w bardzo różnych kierunkach. Teraz, gdy patrzę na to z perspektywy czasu, kiedy jesteśmy już małżeństwem - myślę, że to była dobra rzecz dla nas. Bardzo zdrowa" - powiedziała później w 2020 roku Hailey Bieber w rozmowie z amerykańskim ELLE.

Hailey Bieber i Justin Bieber – powrót

Odnowienie relacji Hailey i Justina nastąpiło, kiedy w 2018 roku wpadli na siebie podczas konferencji kościelnej w Miami. "Oboje uwielbiają się bawić i kochają swój kościół. W końcu się pogodzili i odnowili swoją przyjaźń. Zdali sobie sprawę, że naprawdę lubią spędzać ze sobą czas" - mówiło źródło “E! News”. W czerwcu, po tym jak do mediów trafiły gorące zdjęcia pary całującej się podczas romantycznych randek, nikt nie miał już wątpliwości, że Hailey i Justin nie tylko odnowili swoją przyjaźń, ale i uczucie, które stało się tak silne, jak nigdy wcześniej.

Dlatego też niedługo później Justin Bieber zdecydował się na poważny krok i podczas wakacji na Bahamach oświadczył się ukochanej. "Wszyscy byli w restauracji na terenie hotelu i tańczyli salsę, gdy ochrona Justina kazała obecnym odłożyć telefony. Oświadczył się wtedy na oczach wszystkich” - pisało “TMZ”.

Wokalista potwierdził zaręczyny w długim, romantycznym wpisie na Instagramie pisząc: "Hailey jestem tak bardzo zakochany w każdej części ciebie! Tak bardzo chcę spędzić życie, poznając cię oraz kochając cię cierpliwie i życzliwie."

Hailey Bieber i Justin Bieber – ślub

Dwa miesiące po zaręczynach para została zauważona w urzędzie stanu cywilnego w Nowym Jorku. W mediach natychmiast pojawiły się spekulacje temat sekretnego ślubu pary, których zakochani przez długi czas nie potwierdzali. Przez wiele miesięcy nie widziano również, aby któreś z nich nosiło ślubną obrączkę. Za oficjalne potwierdzenie doniesień uznano dopiero moment, w którym modelka zmieniła swój opis na Instagramie na “Hailey Rhode Bieber" oraz swoją nazwę na @haileybieber.

Drugi ślub pary, z okazałą suknią, gośćmi i pięknym przyjęciem weselnym, odbył się pod koniec września 2019 roku, czyli dopiero rok po ślubie cywilnym. Wśród gości znaleźli się Kendall i Kylie Jenner, Joan Smalls, Scooter Braun oraz Usher.

Tydzień po zaślubinach, Hailey Bieber podzieliła się zdjęciami swojej sukni ślubnej na Instagramie: była to piękna kreacja z koronki i pereł ozdobiona przez Virgila Abloha i Off-White. Romantyczną suknię połączyła z okazałym koronkowym welonem z napisem "Till Death Do Us Part" na końcu trenu. W trakcie wesela panna młoda zmieniła kreację jeszcze dwukrotnie, zakładając na przyjęcie suknię z dekoltem w łódkę od Ralph & Russo, a na afterparty slip dress od Very Wang.

Hailey Bieber i Justin Bieber – kontrowersje

Choć Justin Bieber i Hailey Bieber uchodzą za naprawdę szczęśliwą parę, która nie doczekała się żadnego momentu kryzysu w małżeństwie, nie wszystkie aspekty ich wspólnego życia są kolorowe. Od początku związku muszą mierzyć się z falą hejtu, która spada głównie na modelkę. Fani związku jej męża i wokalistki Seleny Gomez, mimo wielu lat które minęły od rozstania pary, nadal wierzą, że ich idole wrócą do siebie. Nie ma dnia, żeby Hailey Bieber nie otrzymywała hejterskich komentarzy w mediach społecznościowych, a nawet gróźb.

Mimo że modelka na ogół stara się nie przejmować tego typu uwagami kierowanymi w jej stronę, nawet ona czasami nie wytrzymuje presji. Tak było podczas Gali Met w 2021 roku, kiedy podczas wyjścia Hailey i Justina na czerwony dywan tłum fanów zaczął skandować ich stronę hasło “Selena”. Na wideo z gali widać, że Hailey Bieber z trudem powstrzymywała łzy, a na kolejnych zdjęciach pozowała już w okularach przeciwsłonecznych.

Później odniosła się do tej sytuacji na swoim Instagramie: “Zwykle milczę i nie poruszam tego tematu, ponieważ muszę chronić siebie i swoje zdrowie psychiczne. Ale ten gniew i nienawiść naprawdę osiągnęły już poziom, który jest szokująco niezdrowy i smutny".

Hailey Bieber i Justin Bieber – czy chcą mieć dzieci?

Choć plotki pod tytułem “Hailey Bieber w ciąży” już kilkukrotnie krążyły w mediach, wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie Justin Bieber i Hailey Bieber nie planują starać się o dzieci.

"Na zamężnych kobietach nieustannie ciąży presja. Wszyscy zawsze zakładają, że proces powinien wyglądać tak: najpierw jest miłość, potem małżeństwo, a potem dziecko. A co z tym wszystkim, co chcę osiągnąć w moim życiu zawodowym?" - powiedziała w jednym z wywiadów Hailey Bieber. Chociaż modelka początkowo myślała, że zostanie młodą matką, w ostatnim czasie zmieniła zdanie. "Myślę, że miałam zakorzenione w głowie, że będę chciała mieć dzieci od razu - bardzo, bardzo młodo. Potem skończyłam 25 lat i stwierdziłam, że nadal jestem super młoda!"

Justin wydaje się wspierać żonę w jej decyzjach i akceptuje wszystko, co ta postanowi w kwestii zajścia w ciążę. W programie Ellen DeGeneres w grudniu 2020 roku wyznał, że choć chciałby mieć kilkoro dzieci, to dokładną liczbę pozostawia swojej żonie. "Zamierzam mieć tyle [dzieci], ile postanowi Hailey. Bardzo chciałbym mieć małą gromadkę, ale to jej ciało i zrobi, co zechce".

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy