Ulubiona fryzura gwiazd? Krótko ścięty jeż albo "na zapałkę". Na tak ekstremalne cięcie zdecydowały się w tym roku Kristen Stewart, Katy Perry oraz Cara Delevingne. Brytyjska modelka i aktorka podjęła ten trudny krok ze względu na rolę w kolejnym filmie, ale nie obcięła włosów od razu. Najpierw je skróciła do looku na chłopczycę (zobacz tutaj >>), by kilka tygodni później zgolić je do zera. Prawdopodobnie chodzi o produkcję "Life in a Year", gdzie Delevingne zagra umierającą dziewczynę. Będzie to opowieść o parze nastolatków, którzy chcą wykorzystać wspólny czas jaki im jeszcze został (w głównej roli wystąpi Jaden Smith, więcej przeczytasz o tym tutaj >>). Kilka dni temu Cara pokazała jak goli głowę - krótkie wideo zamieścila na instastories:

W poprzednich latach, a nawet dekadach, łysa głowa stała się znakiem rozpoznawczym kilku aktorek oraz modelek. Sinead O’Connor ścięła włosy już pod koniec lat 80. Za to Sigourney Weaver ("Obcy", 1992), Demi Moore ("G.I Jane", 1997), Cate Blanchett ("Niebo"), Natalie Portman ("V jak Vendetta", 2006) czy Charlize Theron ("Mad Max: na drodze gniewu", 2015; "Żona astronauty", 1999) zrobiły to dla roli w wymarzonym filmie. Z tego typu fryzury znane były również: modelki Alek Wek i Agyness Deyn oraz artystki Grace Jones i Annie Lennox. Erykah Badu urzeka nas swoim afro, ale w 2001 roku także wzięła do ręki maszynkę i usunęła swoje piękne loczki. Na naszej liście znalazły się też Solange i Miley Cyrus (pamiętacie jak wszystkich zaszokowała swoim uczesaniem?). A jeśli jesteście fanami serialu "Stranger Things" to na pewno zauważyliście fryzurę Millie Bobby BrownTrend na ultrakrótkie włosy panuje teraz także w świecie mody. Modelka Ruth Wilson i Kris Gottschalk (przeczytasz o niej tutaj >>) są nowymi gwiazdami wybiegów.

Piękną Monikę Brodkę, która za pomocą takiego cięcia radykalnie zmieniła swój wizerunek, zobaczycie na okładce czerwcowego ELLE. W nowym numerze znajdziecie również artykuł o słynnym cięciu "na rekruta".

Monika Brodka w ELLE - kilka zdjęć z sesji i fragmenty wywiadu >>

Monika Brodka w czerwcowym ELLE

 

Gwiazdy z krótkimi włosami. Zobacz zdjęcia >>