Nazywana najważniejszą imprezą w Waszyngtonie, gala White House Correspondents' Association Dinner w hotelu Hilton przyciąga nie tylko znanych polityków, przedstawicieli mediów, ale również gwiazdy. 

Część z nich szybko przemknęła przez czerwony dywan (np. Nicole Kidman i Olivia Wilde), ale reszta chętnie pozowała fotoreporterom. Na liście gości znaleźli się m. in. Katy Perry, Olivia Munn, Kate Wlash, Irina Shayk, Kate Mara, Claire DanesJessica Paré, Kerry Washington, Anna Wintour, Sharon Stone i Hayden Panettiere (tym razem bez narzeczonego Władimira Kliczki).

Bankiet White House Correspondents' Association Dinner organizowany jest od 1920 roku przez stowarzyszenie dziennikarzy pracujących w stolicy USA. Tradycją tej imprezy są dwie rzeczy - występ znanego komika (w tym roku był to Conan O'Brien) i przemówienie prezydenta, które nie jest nudną pogadanką na temat państwa, ale zabawnym wystąpieniem. Barack Obama świetnie sobie radzi w tej roli, jednak nie obyło się bez poważnej pointy. Prezydent swoją mowę zakończył stwierdzeniem, że media powinny zawsze pamiętać o swojej roli w amerykańskim społeczeństwie, zwłaszcza podczas kryzysu jakim były wybuchy bomb w Bostonie czy eksplozja w Teksasie.

Gwiazdy na White House Correspondents' Association Dinner >>