Paris Fashion Week, uważany za najbardziej ekskluzywny (i snobistyczny) przyciąga tłumy celebrytów, stylistów, blogerów oraz osób, które marzą o karierze w świecie mody. Stałą bywalczynią paryskiego Tygodnia Mody jest m. in. Salma Hayek, aktorka i żona François-Henri Pinaulta, dyrektora generalnego holdingu Kering, w skład którego wchodzą takie marki jak Saint Laurent Paris, Stella McCartney, czy Alexander McQueen.

Miejsca w pierwszym rzędzie miały zarezerowane również: Natalia Vodianova, Vanessa Paradis, Catherine Denevue oraz oczywiście Olivia Palermo. Do stolicy Francji chętnie przyjeżdża także Kanye West. Tym razem, raper przyjechał z Kim Kardashian. Początkowo plotkowano o tym, że amerykańska celebrytka miała problemy z uzyskaniem zaproszeń na prezentacje kolekcji na sezon wiosna-lato 2014. Okazuje się, że było zupełnie inaczej. Dowodem na to są zdjęcia z Instagrama Kardashianki, na których możemy zobaczyć prezenty od projektantów dla małej North. Dziewczynkę obdarowali: Riccardo Tisci, Alexander Wang, Alber Elbaz z Lanvin, Phoebe Philo z Celine i Maison Martin Margiela. Czyżby Kim została nową ulubienicą dizajnerów?

Nie zabrakło także ulubienic Karla Lagerfelda, czyli wspomnianej już wcześniej Paradis, Ines de La Fressange, Clemence Poesy, Poppy Delevingne i Leigh Lezark. Na pokaz Valentino przybyła m. in.  Kasia Smutniak, a ostatnią kolekcję Marca Jacobsa dla Louis Vuitton podziwiały Elle i Dakota Fanning, a także Sofia Coppola.

Gwiazdy na Paris Fashion Week wiosna-lato 2014 >>