Gigi Hadid i Zayn Malik – jak się poznali?

Informacja o tym, że Gigi i Zayn zaczęli się spotykać, pojawiła się w 2015 roku. Jedno z pierwszych wspólnych zdjęć zostało zrobione podczas organizowanej przez Justina Biebera imprezy po gali American Music Awards.

Krótko potem mówiono o przyjaźni modelki i muzyka. Jednak zrobione przez paparazzi zdjęcia trzymającej się za ręce pary zaczęły sugerować, że ich uczucie przeradza się w coś więcej.

Gdy Gigi wystąpiła w teledysku do „Pillowtalk”, piosenki Zayna, nie było już wątpliwości, że tworzą parę. Od 2016 roku wielokrotnie pokazywali się razem publicznie – jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń był wspólny udział w Met Gali. 

Nie brakowało także głosów, że związek jest zwyczajną ustawką – dzięki niemu Gigi, która dopiero wybijała się w modelingu, mogła utrzymać zainteresowanie. Plotkarski szum pomagał także zyskać przychylność mediów Zaynowi, który wówczas opuścił One Direction i planował solową karierę.

Gigi Hadid i Zayn Malik – rozstania i powroty

Dlatego szybko pojawiające się plotki o rozstaniu nie wszystkich zdziwiły. Pierwsze z sugestii, że związek się rozpadł, zostały zdementowane przez samą Gigi w jednym z wywiadów. Wspólne zdjęcia pary z wakacji zdawały się potwierdzać, że faktycznie ich związek przetrwał.

Nie trwało to jednak długo. W 2018 roku Zayn wystosował oświadczenie na Twitterze – zwrócił uwagę na to, jak istotna i wyjątkowa była dla niego relacji z Gigi, a jednocześnie poinformował o rozstaniu.

Krótko potem paparazzi przyłapali ich razem. Po publikacji zdjęć Zayn przekazał mediom, że zależy im na prywatności i nie chcą się afiszować. Można podejrzewać, że odmienne zdanie na sytuację miała sama Gigi, która publikowała na swoim Instagramie ich wspólne, urocze zdjęcia.

Wydawało się więc, że para ponownie jest razem… Aż do 2019 roku, w którym media znów obiegły informacje o problemach w związku modelki i piosenkarza. Nastąpiło kolejne rozstanie.

Jak można się spodziewać, nie trwało to długo. W marcu 2019 roku Zayn napisał na Twitterze „@GigiHadid love you” – po tym wpisie uznano, że zakochanym udało się odbudować związek.

Nie okazało się to długotrwałe. Para ponownie ogłosiła rozstanie, a Gigi związała się z Tylerem Cameronem, co nie zostało dobrze przejęte przez Zayna. Karma wraca? Wielokrotnie insynuowano, że muzyk dopuszczał się zdrad. Co istotne, Gigi zaczęła spotykać się z Tylerem po zakończeniu związku z Zaynem – nie ma więc mowy o romansie.

Mimo to nowy związek modelki się rozpadł, a jesienią 2019 roku Gigi Hadid i Zayn Malik ponownie stali się parą. Wspólnie spędzili wiele czasu podczas spowodowanej pandemią izolacji.

Gigi Hadid i Zayn Malik – narodziny dziecka

Związek Gigi i Zayna to prawdziwy rollercoaster – każde ich kolejne rozstanie było szeroko komentowane w mediach. Prawdziwą rewelacją okazała się informacja o ciąży Gigi.

W kwietniu 2020 roku para ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Wkrótce potem Gigi pochwaliła się pięknymi zdjęciami z ciążowej sesji. Wydawało się, że wreszcie związek Zayna i Giga stanie się bardziej stabilny, a nawet… sformalizowany. Media, podając dalej gratulacyjny post projektanta biżuterii George’a Khalife’a, sugerowały zaręczyny. Uwagę zwrócił też tatuaż piosenkarza, który nawiązywał do powieści poświęconej małżeństwu. Wszyscy byli pewni, że przyszli rodzice oczekują nie tylko narodzin dziecka, ale i zajmują się planowaniem ślubu.

We wrześniu 2020 roku Gigi urodziła Khai Hadid Malik – krótko po porodzie para pokazała zdjęcie dziecka w mediach społecznościowych. Na poznanie imienia dziewczynki trzeba było poczekać dłużej – dopiero w styczniu 2021 roku Gigi podała informację o tym, jak nazwali dziecko. Parę miesięcy później świeżo upieczona mama opowiedziała o porodzie w Vogue’u – wspominała o nieocenionej obecności Zayna. Zdawało się, że wreszcie zakochani osiągnęli stabilizacje.

Gigi Hadid i Zayn Malik – rodzinna awantura i rozstanie

Sielankę przerwały informacje o tym, że Zayn zastosował przemoc wobec matki Gigi. Yolanda Hadid poinformowała, że podczas kłótni Zaynowi puściły nerwy – jak twierdzi kobieta, muzyk ją uderzył.

Zayn na to wszystko zareagował oświadczeniem, w którym nie tylko zaprzeczył użyciu przemocy, ale i prosi o zachowanie prywatności. Jak twierdzi piosenkarz: „cenię prywatność i chcę, żeby właśnie w takiej atmosferze dorastała moja córka”. Wyraził też nadzieję, że uda im się dojść do zgody.

Oświadczenie piosenkarza budzi wątpliwości, ponieważ nie jest to pierwsza sytuacja, podczas której zwraca się uwagę na agresywność Zayna Malika – piosenkarz brał udział w bójkach i udowodnił, że nie potrafi kontrolować emocji.

Potwierdził to także sąd. Sprawa Yolandy i Zayna skończyła się wyrokiem – Malik musiał wziąć udział w zajęciach dotyczących przemocy domowej i kontrolowania gniewu. Muzyk otrzymał zakaz zbliżania się do matki Gigi oraz wyrok w zawieszeniu – 360 dni pozbawienia wolności.

Nie dziwi więc, że krótko po incydencie media poinformowały o ponownym rozstaniu. Ich związek – wraz z licznymi przerwami – trwał 6 lat. Na szczęście, w tym trudnym okresie Gigi mogła liczyć na wsparcie przyjaciółki, Kendall Jenner. Nieodzowną pomoc okazała także siostra gwiazdy, Bella Hadid.

Gigi Hadid i Zayn Malik – relacje dzisiaj

Po rozstaniu w mediach pojawiła się informacja o tym, że para zamierza wspólnie wychowywać dziecko – ich relacje, pomimo rodzinnej awantury, wydają się dobre.

Zarówno Zayn, jak i Gigi, zwracali uwagę na to, że zależy im na prywatności – jak potwierdzają informatorzy, oboje skupiają się na coparentingu i najważniejsze jest dla nich dobro córeczki. Paparazzi kilkukrotnie przyłapali młodych rodziców na wspólnych wyjściach z dzieckiem, co udowadniałoby, że zależy im na tym, aby Khai, pomimo rozstania, spędzała czas z ich obojgiem.