Fryzury bob swoją popularność zdobyły w latach 20. Klasyczny bob z tego okresu posiadał grzywkę sięgającą do linii brwi, a włosy były ścięte na równej długości. Przez kolejne dekady fryzura była reinterpretowana i poddawana różnym modyfikacjom, na przykład w latach 60. bob stał się asymetryczny – dłuższy z przodu przy linii twarzy, krótszy z tyłu głowy. Pokazy promujące kolekcję na sezon wiosna-lato 2014 przywołały tę ponadczasową fryzurę w wielu odsłonach. Zobacz, które będą najmodniejsze!

Fryzury wiosna-lato 2014: modny bob klasyczny

Fryzury wiosna-lato 2014: modny bob klasyczny, Saint Laurent SS 2014, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Klasyczny bob z grzywką uzupełniał kreacje kolekcji Saint Laurent. Pojawił się zarówno w wersji krótkiej – równo ciętych włosów na wysokości ucha, jak i nieco dłużej, bardziej bezpiecznej fryzury równej z podbródkiem. 

Fryzury wiosna-lato 2014: modny bob bez grzywki 

Fryzury wiosna-lato 2014: modny bob bez grzywki, Burberry SS 2014, Lacoste SS 2014, Sportmax SS 2014, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Wariacją na temat klasycznego boba, jest wersja bez grzywki. Lekko falowane, romantycznie zmierzwione włosy z przedziałkiem na środku głowy pojawiły się u Burberry, Lacoste i Sportmax. Inną interpretację tej fryzury mogliśmy zobaczyć u Thakoon. Całość staje się asymetryczna ze względu na przedziałek zaczesany z boku. 

Fryzury wiosna-lato 2014: modny bob bez grzywki, Thakoon SS 2014, Saint Laurent SS 2014, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Fryzury wiosna-lato 2014: modny bob z masywną grzywką

Fryzury wiosna-lato 2014: modny bob z masywną grzywką, fot. A Detacher, SS 2014 Fendi SS 2014, A Detacher, SS 2014, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Fendi i A Detacher to marki, które zdecydowały się na grę kontrastów. Masywna i gęsta grzywka występuje z ultrakrótkim cięciem pozostałych włosów. Zebrane z samego czubka włosy przysłaniają nieco oczy. Tego typu uczesanie świetnie uzupełni kolora pomadka w intensywnym odcieniu na ustach!

Fryzury wiosna-lato 2014: modny bob awangardowy

Fryzury wiosna-lato 2014: Chanel SS 2014, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Współczesne wariacje na temat boba mogliśmy zobaczyć podczas pokazu Chanel, a także Marc Jacobs. W pierwszym wypadku grzywka jest dłuższa, lekko postrzępiona, równa z linią brwi. Włosy cięte na wysokości podbródka są stale w otwartym, jakby przeczesanym wiatrem ułożeniu. Z kolei Marc Jacobs pokazał wersję idealną dla buntowniczek. Trochę punkową, niegrzeczną. Włosy mienią się w różnych barwach, są nieregularnej długości, a bardzo krótka grzywka odsłania całe czoło. 

Fryzury wiosna-lato 2014: Marc Jacobs SS 2014, fot. Imaxtree, kolaż ELLE.pl

Zobacz galerię – Fryzury wiosna-lato 2014: modny bob >>>