Modne fryzury zwiększające objętość włosów

Na punkcie objętości włosów kobiety mają obsesję. Tak dla jasności - bardzo dobrze ją rozumiemy. Współczesny świat nie sprzyja bujnym czuprynom - ze stresu gubimy włosy na potęgę, pośpiech nakręca sprzedaż suchych szamponów i raczej niewiele z nas ma czas na wcierki z kozieradki albo ratowanie gęstości włosów olejem rycynowym, którego szybkie zmycie rano pod prysznicem jest sportem ekstremalnym. Próbowałyśmy - łączymy się z wami w bólu.

Na szczęście do łask wróciły naturalne kosmetyki do włosów a w Polsce pojawiła się nowa moda na wizyty u trychologów i dermatologów - lekarzy specjalizujących się w dziedzinie włosów. Objętość można uzyskać albo przywrócić dobrą dietą, suplementami i specjalistycznymi zabiegami (całe szczęście ktoś wymyślił mezoterapię). Tu na efekty trzeba czekać miesiącami, ale tymczasem warto na szybko "podpompować" fryzurę świetnym cięciem, profesjonalnie zrobionym kolorem i stylizacją. 

Czytaj też: Jak często myć włosy?

Jakie fryzury ekspresowo dodadzą objętości włosom? Inspirujemy się stylizacjami z wybiegów sezonu jesień-zima 2018/2019.

Fryzury dodające objętości: włosy długie

Alice McCall / Imaxtree

Je unieść najtrudniej. Zwiększenie objętości włosów długich najlepiej uzyskać odpowiednim cieniowaniem a w przypadku jednej długości stylizacją. Myjemy je szamponem dodającym objętości i suszymy nie głową w dół, a unosząc pojedyncze pasma. U nasady warto wetrzeć delikatny puder dodający objętości, np. Fullness Volume Powdder &OtherStories. Sposób na objętość długich włosów rano? Zwiąż je na noc delikatną gumką lub frotką w skręcany w jedną stronę kok na czubku głowy i spryskaj go solą morską.

Fryzury dodające objętości włosom długim: najlepszy trik

Kristina Fidelskaya / Imaxtree

Projektanci trochę przez przypadek podpowiedzieli nam w tym sezonie, jak sprytnie "oszukać" objętość długich włosów. Ich końce nonszalancko wkładamy w golf, szalik albo naszyjnik, a potem lekko podciągamy je do góry. Włosy podnoszą się a cały look zyskuje modowy sznyt. 

Fryzury dodające objętości: fale

Fryzury dodające objętośc: Alexis Mabille / Imaxtree

Najlepszy sposób na dodanie objętości włosom długim. Rozczesane miękkie fale utrwalone pudrowym sprayem potrafią utrzymać efekt nawet dwie doby. Jeśli używasz wałków lub lokówki, pamiętaj, żeby włosy nakręcać u nasady a końce zostawić na 1 cm proste - unikniesz wtedy komunijnych loków. Trudniejsze, ale dające spektakularny efekt, jest robienie fal prostownicą. Bierzesz pasmo, u nasady łapiesz je prostownicą, okręcasz ją wokół własnej osi o 180 stopni i przeciągasz w dół jak po wstążce. Najważniejsze dla uzyskania objętości jest nakręcanie pasm raz w jedną, raz w drugą stronę. Jeśli tak będzie ci łatwiej - zmieniaj prawą rękę na lewą co pasmo.

Fryzury dodające objętości: przedziałek bardzo na boku

Anna Sui / Imaxtree

To kolejna fryzura, która trochę oszukuje rzeczywistość. Zrób przedziałek po jednej stronie tuż nad skronią i przerzuć na bok całe włosy. Możesz dodatkowo delikatnie je zmierzwić i utrwalić lakierem. Uwaga - to nie jest fryzura dla okrągłej i kwadratowej twarzy, za to świetnie będą w niej wyglądać dziewczyny o twarzy pociągłej i trójkątnej.

Fryzury z prostych włosów >>

Czytaj też: Najlepsi fryzjerzy >>

Fryzury dodające objętości: włosy krótkie

Fryzura dodajaca objętości włosom krótkim: Shrimps / Imaxtree

Tu bardzo istotne jest cięcie. Najmodniejsza krótka fryzura dodająca włosom objętości to ta z widocznymi warstwami różnych długości. Taki efekt pozwala uzyskać cięcie nożyczkami lub umiejętnie użytą maszynką. 

Fryzury dodające objętości: grzywka

Fryzura z grzywką: Leonard / Imaxtree

Kolejna propozycja dla włosów krótkich - gruba grzywka z włosów przerzuconych do przodu doda im optycznie grubości. 

Kolor włosów dodający objętości

Fryzura: Ralph Lauen / Imaxtree

Jakie farbowanie sprawi, że włosów będzie optycznie więcej? Świetliste pastele i popielate kolory odbijają światło najkorzystniej dla włosów cienkich. Im jaśniejsze, tym bardziej wyeksponowana objętość. Rozświetlanie ciemnych kolorów jest dużo trudniejsze, ale we włosy brunetek dla objętości fryzjerzy potrafią umiejętnie wprowadzić rozjaśnione naturalnie pasma.

Farbowanie włosów dodające objętości: warstwowo farbowane pasma

Alexis Mabille / Imaxtree

Nowoczesna, choć bardziej ekstrawagancka propozycja. Wyraźnie jaśniejsze pasma robi się z tyłu głowy u nasady i wyciąga je w uczesaniu do przodu. Dzięki temu włosy wyglądają, jakby było ich więcej.

Fryzury zwiększające objętość: farbowanie jak rzeźbienie

Tadashi Shoji / Imaxtree

Nie uwierzysz, jak bardzo objętość możesz uzyskać za pomocą umiejętnie zrobionego balejażu. Jeśli wzdrygasz się na samą myśl o oldschoolowych pasemkach, zdecyduj się na palm painting, czyli malowanie włosów z tzw. wolnej ręki. W tej metodzie fryzjer refleksy uzyskuje nakładając farbę i rozprowadzając ją na pasmach dłońmi. Efekt jest dużo bardziej naturalny niż ten uzyskany przy farbowaniu włosów pędzelkiem.

Fryzury dodające objętości: karbowanie

Karbowane włosy Sonia Rykiel / Imaxtree

Karbowanie znów jest modne! Wyjmij więc starą gofrownicę do włosów albo zapleć na noc drobne warkoczyki. Nic tak nie dodaje objętości, ale jeśli "połamane włosy" średnio ci się podobają, unieś w ten sposób tylko ich dolne warstwy a koronę pozostaw prostą. Karbowane włosy od spodu będą wtedy służyć za "rusztowanie" fryzury.

Upięcia dodające objętości

Fryzura z przepaską Giambattista Valli / Imaxtree

Objętości możesz dodać też włosom w fantazyjnym upięciu. Podwiń je pod przepaskę jak u Giambattista Valli albo zwiąż w kilka końskich ogonów pospinanych futurystycznie z tyłu.

Fryzury dodające objętości: tapirowanie włosów

Tapirowanie włosów - Genny / Imaxtree

To najbardziej ekstremalna metoda dodawania włosom objętości, ale zdecydowanie do polecenia tylko na specjalne okazje, bo niszczy i łamie kosmyki. Jeśli już tapirujesz włosy, rób to tylko u nasady, warstwowo i dobrej jakości grzebieniem najlepiej z gładkiego drewna. Uważaj, żeby nie przesadzić - efekt Kai Gerber z pokazu Valentino nadaje się tylko na stylowe Halloween.

Kaia Gerber / Valentino / Imaxtree