Forbes: lista najbogatszych 

Nikogo nie dziwi, że w czołówce listy magazynu Forbes znalazły się takie nazwiska, jak Musk (1. miejsce, $219 mld), Bezos (2. miejsce, $50 mld) , czy Gates (4. miejsce). Co ciekawe, w tym roku w rankingu pojawiło się aż 236 nowych nazwisk, pochodzących z 34 różnych krajów. W rankingu po raz pierwszy znalazł się m.in. Jay-Z (2279. miejsce, 1.4 mld), Kanye West (1611. miejsce, $2 mld), czy Peter Jackson (2004. miejsce, $1.5 mld), reżyser „Władcy Pierścieni”.  Na dodatek, takie kraje jak Barbados, Bułgaria, Estonia, czy Urugwaj doczekały się swoich pierwszych multimiliarderów. Jednak, jak podaje Forbes, to właśnie Amerykanie są najczęściej umieszczani w rankingu i to właśnie w USA urodziło się najwięcej multimiliarderów. 

Forbes: lista najbogatszych kobiet 

W rankingu nie zabrakło kobiet. Wysoką pozycję zajmują Melinda French Gates (415. miejsce, $6.2 mld), Rihanna (1801. miejsce, $1.7 mld), która poszerzyła majątek dzięki swojej marce kosmetycznej Fenty, a także Oprah Winfrey (1236. miejsce, $1.3 mld), czy Kim Kardashian (1756. miejsce, $1.8 mld). Jednak to Francoise Bettencourt Meyers, która należy do jednych z głównych udziałowców koncernu L’Oreal, zajęła pierwsze miejsce w rankingu wśród kobiet i 14. lokatę w ogólnym zestawieniu. Co ciekawe, w rankingu umieszczono aż 101 kobiet, które samodzielnie dorobiły się fortuny - najbogatszą z nich jest pochodząca z Chin Fan Hongwei - jej majątek szacowany jest na $18.2 mld (96. miejsce w ogólnym rankingu).

Forbes: najmłodsi miliarderzy

Nie tylko zaskakuje liczba celebrytów uwzględnionych w rankingu, ale też fakt, że tym roku na liście znalazło się aż 86 miliarderów poniżej 40. roku życia. Wśród nich jest Melanie Perkins - współzałożycielka platformy Canva. Najmłodszym miliarderem na świecie został ogłoszony 19-letni Kevin David Lehmann, dziedzic niemieckiej sieci drogerii. 
 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.