Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "The Hand of God" (Netflix)

Neapol, lata 80. Rodzinę młodego, kochającego piłkę nożną Fabietto dotyka tragedia, która będzie miała ogromny wpływ na jego życie, także w świecie filmu. W międzyczasie do miasta przybywa piłkarskie guru tamtych lat, czyli Diego Maradona.

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "King Richard: zwycięska rodzina" (HBO Max)

Richard Williams dorastał w czasach, w którym czarny kolor skóry oznaczał bycie tym gorszym. Dlatego desperacko pragnie, aby jego dzieci stały się "kimś". Jeszcze przed narodzinami córek, Venus i Sereny, Richard wymyśla dla nich plan. Mężczyzna próbuje za wszelką cenę sprawić, aby jego latorośle odniosły sukces. 

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza piosenka, najlepszy montaż

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Psie pazury" (Netflix)

1925 rok. Właściciel rancza Phil Burbank nie jest przyjemnym człowiekiem. Gdy jego brat sprowadza do domu nowo poślubioną żonę i jej syna, Phil zaczyna znęcać się nad nimi. Wkrótce jednak zaczyna rozumieć, czym jest miłość

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsza scenografia, najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Diuna" (HBO Max)

Ekranizacja słynnej powieści autorstwa Franka Herberta z 1965 roku. To historia konfliktu dwóch potężnych rodów walczących o kontrolę nad najważniejszą we wszechświecie planetą o nazwie Arrakis (zwaną także Diuną). Powód? Jest ona źródłem Przyprawy, wytwarzanej przez gigantyczne zwierzęta - czerwie pustyni. Substancja ta poszerza granice świadomości i umożliwia korzystanie z wyjątkowych umiejętności ludzkiego umysłu. Wykorzystywana jest do przewidywania przyszłości i pozwala na podróże międzygwiezdne. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem.

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy film, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza charakteryzacja i fryzury, najlepsza oryginalna muzyka, najlepsza scenografia, najlepsze efekty specjalne, najlepsze kostiumy, najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Nie patrz w górę" (Netflix)

Jeden z najgłośniejszych filmów zeszłego roku. Studentka astronomii Kate Dibiasky i jej profesor dr Randall Mindy odkrywają, że po obrzeżach galaktyki krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Na dodatek, nikt się nią nie przejmuje. Z pomocą dra Oglethorpe'a Kate i Randall zaczynają głosić tę wiadomość, zaczynając od biura beztroskiej prezydent Orlean i jej syna Jasona, który jest też szefem jej sztabu, a kończąc na porannym programie The Daily Rip. Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko kilka miesięcy - czy uda się ocalić ludzkość i opanować przepływ informacji?

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza muzyka oryginalna, najlepszy montaż

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Tick, Tick…Boom!" (Netflix)

1990 rok. Jon, młody kompozytor teatralny, zarabia na życie w Nowym Jorku jako kelner, a po pracy komponuje musical. Krótko przed pokazaniem publicznie swojego dzieła mającego zapewnić mu sukces, mężczyzna czuje coraz większą presję: ze strony swojej dziewczyny Susan, która marzy o życiu artystycznym poza Nowym Jorkiem, oraz ze strony swojego przyjaciela Michaela, który porzucił marzenia na rzecz stabilności finansowej. W tle pojawia się kwestia epidemii AIDS, która pustoszy środowisko artystyczne. Co zrobić z czasem, który został nam dany?

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy montaż

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Coda" (AppleTV+)

"Ruby jest jedyną słyszącą osobą w swojej rodzinie. Gdy rodzinny interes jest zagrożony musi wybrać między swoją miłością do muzyki a lękiem przed opuszczeniem domu."

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy scenariusz adaptowany

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Being the Ricardos" (Amazon Prime)

W trakcie nagrywania słynnego serialu "Kocham Lucy" – od poniedziałkowej próby czytanej po piątkowe nagranie z publicznością – Lucille Ball i Desi Arnaz muszą zmierzyć się z kryzysem osobistym, jak i zawodowym. Czy ich małżeństwo i kariery przetrwają po tym? 

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepszy aktor drugoplanowy

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Tragedia Makbeta" (AppleTV+)

Kolejna interpretacja klasycznej szekspirowskiej tragedii. Zasłużony w wojnach o Szkocję Makbet wraca do domu. Spotkane po drodze trzy wiedźmy przepowiadają mu jednak, że zostanie wkrótce królem Szkocji, a czynią to tak sugestywnie, że rozpierany żądzą władzy Makbet wierzy ich słowom. Przy pomocy żony, Lady Makbet, planuje i przeprowadza zamach na króla Duncana, spełniając w ten sposób przepowiednię. Gdy zasiada na upragnionym tronie, zaczyna rządzić twardą ręką, eliminując kolejnych potencjalnych kandydatów na swoje miejsce, jednak z czasem popada w paranoję.

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza scenografia, najlepsze zdjęcia

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Mitchellowie kontra maszyny" (Netflix)

Katie Mitchell dostaje się do wymarzonej szkoły filmowej i wprost nie może się doczekać, aż zacznie zajęcia i dorosłe życie. Jej ojciec, Rick, postanawia odwieźć córkę na uczelnię, co więcej, wymyśla, że wspólna rodzinna podróż będzie wspaniałą okazją do celebracji rodzinnych więzów. Do wycieczki dołącza optymistycznie nastawiona do świata Linda (mama Katie i żona Ricka), Aaron, brat Katie, oraz ich pies. Ale plan Mitchellów gwałtownie się zmienia - spersonalizowane roboty właśnie opanowały świat. Z pomocą dwóch nieco uszkodzonych robotów Mitchellowie zamierzają ocalić świat.

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy długometrażowy film animowany

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Niech mnie usłyszą" (Netflix)

Krótkometrażowy dokument opowiada historię licealnego sportowca z Maryland School for the Deaf i jego przyjaciół. Amaree McKenstry i inni uczniowie przygotowują się do wejścia w świat słyszących, a swoje frustracje wyładowują na boisku futbolowym, walcząc o utrzymanie bezprecedensowej passy. Jednocześnie przeżywają tragiczną stratę bliskiego przyjaciela.

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Lead me home" (Netflix)

500 000 Amerykanów co noc doświadcza bezdomności. Ten dokument pokazuje ją z różnych perspektyw i jak bardzo jest to złożony problem. 

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

Filmy nominowane do Oscarów 2022, które obejrzysz online: "Trzy piosenki dla Benazir" (Netflix)

Mieszkający w obozie dla przesiedleńców Afgańczyk próbuje pogodzić marzenie o wstąpieniu do wojska z nowymi obowiązkami rodzinnymi.

nominacje do Oscarów 2022 w kategoriach: najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy