Filmy 2020: "Sokół z masłem orzechowym", premiera 3.01.2020

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Ma już nawet specjalną ksywkę: Sokół z masłem orzechowym! Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

Filmy na Walentynki >>

reżyseria: Tyler Nilson, Mike Schwartz

obsada: Shia LaBeouf, Dakota Johnson, Zack Gottsagen, John Hawkes

 

Filmy 2020: "Judy", premiera 3.01.2020

Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która pogodziła się prawie z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie, Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna, może być tym na którego czekała całe życie?

reżyseria: Rupert Goold

obsada: Renée Zellweger, Jessie Buckley, Finn Wittrock, Rufus Sewell, Michael Gambon, 

Dobre filmy 2020. Co trzeba zobaczyć? Poznajcie filmy warte obejrzenia >>

Słynne filmy, w których znajdziesz inspiracje na ślub czy wesele >>

 

Filmy 2020: "Deerskin", premiera 3.01.2020

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest... kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

Z miłości do... kurtki? Absurdalny i zabawny film "Deerskin z Jeanem Dujardinem [relacja z Odessa Film Festival 2019] >>

reżyseria: Quentin Dupieux

obsada: Jean Dujardin, Adèle Haenel, Albert Delpy

 

Filmy 2020: "Wszystko dla mojej matki", premiera 3.01.2020

Olka (Zofia Domalik) ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka, sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Pewnego dnia spotyka tam Andrzeja (Adam Cywka) i Irenę (Jowita Budnik). Gdy dowiaduje się, że mieszkają blisko jej dawnego domu rodzinnego, wymusza, by zabrali ją na wakacje. Dla niej to szansa, by wreszcie dowiedzieć się więcej o swojej matce. Nie wie jeszcze, jak ogromną cenę za to zapłaci...

"Wszystko dla mojej matki" Małgorzaty Imielskiej na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2019 [recenzja] >>

reżyseria: Małgorzata Imielska

obsada: Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Magdalena Celmer, Helena Englert

 

Filmy 2020: "Gorący temat", premiera 17.01.2020

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie

Najlepsze filmy o miłości i komedie romantyczne z lat 80. Słynne tytuły, które uwielbiamy do dziś i chętnie oglądamy >>

15 filmów fabularnych na faktach, które trzeba obejrzeć >>

reżyseria: Jay Roach

obsada: Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie, John Lithgow, Kate McKinnon

 

Filmy 2020: "Bad Boys for Life", premiera 24.01.2020

Słynni policjanci z Miami tym razem będą polować na Armando Armasa, szychę kartelu narkotykowego.

reżyseria: Adil El Arbi, Bilall Fallah

obsada: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Charles Melton

 

Filmy 2020: "1917", premiera 24.01.2020

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

reżyseria: Sam Mendes

obsada: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, Claire Duburcq, Colin Firth, Benedict Cumberbatch

 

Filmy 2020: "Małe kobietki", premiera 31.01.2020

W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca, walczącego na wojnie secesyjnej, wyłączną opiekę nad czterema dorastającymi córkami sprawuje Marmee. Matka wyraźnie wyprzedza swoją epokę wpajając córkom ideały wolności i niezależności, zachęcając je przy tym, aby samodzielnie poszukiwały swego miejsca w życiu. Jest to tym trudniejsze, ponieważ każda z nich jest inna: Najstarsza, Meg, ma najbardziej konserwatywne poglądy na świat i tradycyjnie pojmuje rolę kobiety chcąc być przede wszystkim żoną i matką. Jo jest indywidualistką o zainteresowaniach artystycznych, ma za sobą pierwsze próby literackie i okres fascynacji teatrem. Delikatna idealistka Beth marzy o poświęceniu się pracy społecznej, czego wyrazem jest jej pełna oddania opieka nad jedną z najbiedniejszych rodzin w okolicy. Swoje oddanie Beth przypłaci ciężką chorobą, z której cudem uchodzi z życiem. Najmłodsza z sióstr, Amy, jest nieco zbyt zapatrzoną w siebie romantyczką.

reżyseria: Greta Gerwig

obsada: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern, Timothée Chalamet, Meryl Streep, Tracy Letts

 

Filmy 2020: "Poznajmy się jeszcze raz", premiera 31.01.2020

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru "Belle Epoque", bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko - od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę - staje się wirtualne.

Wróćmy do czasów, gdy byliśmy szczęśliwi i zakochani [recenzja filmu] >>

reżyseria: Nicolas Bedos

obsada: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant, 

Filmy 2020: "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)", premiera 7.02.2020

"Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" to pokręcona historia, opowiadana przez samą Harley w stylu, w jakim tylko ona może ją opowiedzieć. Kiedy najbardziej narcystyczny z bandziorów Gotham, Roman Sionis, i jego oddana prawa ręka Zsasz biorą na cel niejaką Cass, w poszukiwania dziewczyny angażuje się całe miasto. Nieprawdopodobny zbieg okoliczności krzyżuje drogi Harley, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi. Cztery diametralnie różniące się kobiety nie mają wyjścia. Muszą współpracować, żeby pokonać Romana.

reżyseria: Cathy Yan

obsada: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Ewan McGregor, Ali Wong

 

Filmy 2020: "Ukryte życie", premiera 7.02.2020

Oparte na autentycznych wydarzeniach “Ukryte życie” opowiada historię nieznanego bohatera, Franza Jägerstättera, który uznany został za męczennika chrześcijańskiego i błogosławionego Kościoła katolickiego po tym, jak odmówił walki w szeregach nazistowskiej armii w okresie II wojny światowej. Gdy austriackiemu rolnikowi grozi kara śmierci za zdradę, przy życiu utrzymuje go tylko jego niezachwiana wiara i miłość do żony Fani i ich dzieci.

reżyseria: Terrence Malick

obsada: August Diehl, Matthias Schoenaerts, Valerie Pachner, Michael Nyqvist

 

Filmy 2020: "Dżentelmeni", premiera 14.02.2020

Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.

reżyseria: Guy Ritchie

obsada: Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Colin Farrell, Hugh Grant, Henry Golding, Michelle Dockery

 

Filmy 2020: "Matthias i Maxime", premiera 21.02.2020

Tytułowi bohaterowie przyjaźnią się od dziecka. Matt ma poważną pracę i poważny związek, natomiast Max (w tej roli reżyser) postanawia wyjechać i zacząć wszystko od nowa, zostawiając za sobą toksyczną relację z matką. Życie chłopaków zmieni jednak pocałunek, zaaranżowany na potrzeby szkolnego filmu koleżanki. Do głosu nagle dojdą skrywane przez lata uczucia.

reżyseria: Xavier Dolan

obsada: Gabriel D'Almeida Freitas, Xavier Dolan, Pier-Luc Funk, Samuel Gauthier, Antoine Pilon

 

Filmy 2020: "Nędznicy", premiera 28.02.2020

reżyseria: Ladj Ly

obsada: Damien Bonnard, Djibril Zonga, Alexis Manenti, Jeanne Balibar

 

Filmy 2020: "Emma", premiera 28.02.2020

Piękna, mądra i bogata Emma Woodhouse jest królową swego sennego miasteczka, nie ma konkurencji, ponieważ nie dorównuje jej nikt. W tej błyskotliwej satyrze na podziały klasowe, Emma musi zmierzyć się z bólem dorastania oraz miłosnymi pomyłkami, zanim odnajdzie miłość, której zawsze pragnęła.

reżyseria: Autumn de Wilde

obsada: Anya Taylor-Joy, Johnny Flynn, Bill Nighy, Josh O'Connor, Mia Goth, Gemma Whelan

 

Filmy 2020: "Cóż za piękny dzień", premiera 6.03.2020

 Całość oparta jest na prawdziwej historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda. Kiedy znużony życiem dziennikarz (Matthew Rhys) poznaje Freda Rogersa, powoli porzuca swój sceptycyzm, ucząc się empatii, uprzejmości i przyzwoitości od najbardziej lubianego w Ameryce sąsiada.

reżyseria: Marielle Heller

obsada: Tom Hanks, Matthew Rhys, Chris Cooper, Susan Kelechi Watson

 

Filmy 2020: "Skłodowska", premiera 6.03.2020

Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

reżyseria: Marjane Satrapi

obsada: Rosamund Pike, Sam Riley, Anya Taylor-Joy, 

 

Filmy 2020: "Mulan", premiera 27.03.2020

Mulan opowiada historię nieustraszonej młodej dziewczyny, która w męskim przebraniu wyrusza do walki w obronie swojego kraju. Będąc nieodrodną córką wielkiego wojownika, Hua Mulan jest szybka, nieustraszona i zdeterminowana. Kiedy cesarz nakazuje, aby jeden mężczyzna z każdej rodziny służył w jego armii, Mulan zajmuje miejsce swojego chorego ojca. Jako Hua Jun staje się jednym z największych chińskich wojowników.

reżyseria: Niki Caro

obsada: Yifei Liu, Jet Li, Donnie Yen, Li Gong

 

Filmy 2020: "Nie czas umierać", premiera 3.04.2020

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

reżyseria: Cary Joji Fukunaga

obsada: Daniel Craig, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Léa Seydoux, Naomie Harris, Jeffrey Wright, Rory Kinnear, Ana de Armas

 

Filmy 2020: "Czarna Wdowa", premiera 1.05.2020

reżyseria: Cate Shortland

obsada: Scarlett Johansson, Rachel Weisz, Florence Pugh, David Harbour

 

Filmy 2020: "Kobieta w oknie", premiera 15.05.2020

W thrillerze "Kobieta w oknie" cierpiąca na lęk przestrzeni psycholog dziecięca z Nowego Jorku zaprzyjaźnia się z sąsiadką, która mieszka w domu po przeciwnej stronie ulicy. Wszystko staje pod znakiem zapytania, gdy kobieta znika, a bohaterka nabiera podejrzeń, że jej zniknięcie nie jest dziełem przypadku. Na jaw wychodzą szokujące tajemnice, a nikt – i nic – nie jest tym, czym się wydaje.

reżyseria: Joe Wright

obsada: Amy Adams, Gary Oldman, Julianne Moore, Wyatt Russell, Brian Tyree Henry

 

Filmy 2020: "Wonder Woman 1984", premiera 5.06.2020

Księżniczka Diana powraca! Piękna Wonder Woman będzie walczyć w świecie lat 80. Będzie musiała zmierzyć się ze swoją dawną fanką Barbarą Minevrą alias Cheetah. Pojawi się też tajemniczy Maxwell Lord - mężczyzna posiada moc spełniania życzeń. To właśnie dzięki niemu do życia powróci Steve Trevor, a okularnica Barbara zmieni się w Cheetah.

reżyseria: Patty Jenkins

obsada: Gal Gadot, Chris Pine, Ewen Bremner, Kristen Wiig, Pedro Pascal

 

Filmy 2020: "Pogromcy duchów. Dziedzictwo", premiera 10.07.2020

reżyseria: Jason Reitman

obsada: Sigourney Weaver, Dan Aykroyd, Carrie Coon, Finn Wolfhard, Paul Rudd

 

Filmy 2020: "Tenet", premiera 17.07.2020

reżyseria: Christopher Nolan

obsada: Robert Pattinson, Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Debicki, Michael Caine, Kenneth Branagh

 

Filmy 2020: "Top Gun: Maverick", premiera 17.07.2020

reżyseria: Joseph Kosinski

obsada: Tom Cruise, Val Kilmer, Miles Teller, Jennifer Connelly

 

Filmy 2020: "Magnezja", premiera 2.10.2020

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

reżyseria: Maciej Bochniak

obsada: Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra, Mateusz Kościukiewicz, Dawid Ogrodnik, Magdalena Boczarska, Agata Kulesza, Borys Szyc

 

Filmy 2020: "Eternals", premiera 6.11.2020

reżyseria: Chloé Zhao

obsada: Angelina Jolie, Dong-seok Ma, Kumail Nanjiani, Salma Hayek, Richard Madden, 

 

Filmy 2020: "Dune", premiera 18.12.2020

Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem. 

reżyseria: Denis Villeneuve

obsada: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Oscar Isaac, Jason Momoa, Josh Brolin, Javier Bardem, Stellan Skarsgård

 

Filmy 2020: "West Side Story", premiera 18.12.2020

Nowa ekranizacje legendarnego musicalu.

reżyseria: Steven Spielberg

obsada: Ansel Elgort, Rita Moreno, Brian d'Arcy James, Rachel Zegler,