Widzowie na całym świecie uwielbiają komedie romantyczne - to wiadomo od dawna, a rocznie pojawia się kilkanaście nowych tytułów z tego gatunku. Ale tylko niektóre mogą pochwalić się mianem kultowych produkcji, które fani do dziś oglądają czy komentują. Na długiej liście najlepszych filmów o miłości znajduje się m.in. "Powiedz tak", czyli hit z 2001 roku z Jennifer Lopez oraz Matthew McConaugheyem. Choć już minęło prawie 20 lat od premiery, ten film nadal chętnie oglądamy, a ostatnia wypowiedź aktorki daje nam nadzieję na sequel. 

Najlepsze komedie romantyczne i filmy o miłości z lat 90. Co warto obejrzeć? >>

Film "Powiedz tak" doczeka się drugiej części? Jennifer Lopez wywołała falę plotek!

Zaczęło się dość niewinnie. Matthew McConaughey w ramach swojego cotygodniowego cyklu "McConaughey Takes" na Twitterze ujawnił, jak udało mu się dostać angaż do tej produkcji. "Jennifer już była w obsadzie, a producenci szukali odtwórcy głównej roli męskiej" - przyznał Amerykanin. "Spodziewano się też strajku scenarzystów. Dlatego filmy produkcyjne tworzyły jak najwięcej filmów, w jak najszybszym czasie... branża potrzebowała kontentu. Pamiętam to dobrze, ponieważ świetnie mi zapłacili za udział. (...) Miałem sporo uciechy na planie, a Jennifer? Czego ona nie potrafi? Jest jak w zegarku".

Ten filmik zauważyła Jennifer Lopez, która szybko na niego odpowiedziała: "zróbmy to znów niedługo!". I to właśnie to zdanie wywołało w USA falę plotek i doniesień. Możliwe, że 50-latka po prostu sobie żartowała, o czym mogą świadczyć dodane do wpisu emoji. A może właśnie narodził się pomysł na sequel? To byłby też wielki powrót McConaugheya do świata komedii romantycznych. Ostatni film z tego gatunku z aktorem miał swoją premierę w 2006. Chodzi o "Miłość na zamówienie" z Sarah Jessica Parker.

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

Przypomnijmy, "Powiedz tak" z Jennifer Lopez i Matthew McConaugheyem to opowieść o Mary Fiore, specjalistce od planowania ślubów, a do tego singielce, która jeszcze nie trafiła na odpowiedniego mężczyznę. "Dopiero gdy przystojny doktor Steve Edison uratuje ją z dość komicznej opresji, w sercu Mary zacznie kiełkować uczucie i nadzieja na szczęście w miłości. Niestety z osobą Stevea wiąże się pewna niewygodna tajemnica. Gdy Mary ją odkryje, będzie musiała zawiesić na kołku swój zimny profesjonalizm i walczyć o względy Tego Jedynego."

Na kanwie tej produkcji powstało kilka podobnych filmów.