Majątek Muska

Majątek Elona Muska wzbił się na wyżyny w ciągu ostatnich lat przede wszystkim za sprawą dużego wzrostu kursu akcji Tesli, w ciągu roku podrożały one aż o 70%. Ponadto biznesmen podjął decyzję o zainwestowaniu w Twittera (jego ulubiony środek komunikacji ze światem, za pośrednictwem którego mężczyzna niejednokrotnie wzbudził wiele kontrowersji i zamieszania w świecie biznesu). Aktualnie wszedł on w posiadanie 9,4 % akcji Twittera oraz stał się członkiem kierownictwa tej platformy społecznościowej. 

Czy SpaceX sprawi, że Musk stanie się trylionerem?

Według analityków finansowych to SpaceX, stanie się dźwignią, która pozwoli Muskowi zdobyć rekordowy majątek. Stanie się tak zarówno dzięki prywatnym klientom korzystającym z wycieczek w kosmos, jak i obsłudze amerykańskiego rządu. Firma SpceX wspiera NASA w transporcie satelitów i zaopatrzenia na ISS (Międzynarodową Stację Kosmiczną").

 SpaceX kwestionuje wszelkie przyjęte z góry wyobrażenia o tym, co było możliwe oraz jakie są wymagane ramy czasowe do tworzenia rakiet, pojazdów nośnych i infrastruktury wspierającej- napisał we wtorek Adam Jonas z Morgan Stanley w nocie zatytułowanej „SpaceX Escape Velocity... Kto może ich złapać?”

Najbogatszy człowiek na świecie

Elon Musk jest aktualnie najbogatszym człowiekiem na świecie, wyprzedzając tym samym giganta e-commercu Jeffa Bezosa (majątek wyceniany na 171 mld dolarów) oraz Bernarda Arnault z rodziną, kontrolujących francuski koncern LVMH (majątek wyceniany na 158 mld dolarów). Fortuna Muska, która odnotowuje coroczny wzrost o 129 % ma szanse, urosnąć do biliona w zaledwie dwa lata.