Kobiety chcą dbać o środowisko. Badania pokazują, że tylko w Polsce ponad połowa pań jest gotowa zapłacić więcej za kosmetyki ekologiczne i świadomie wybiera produkty oparte na naturalnych składnikach. Tym potrzebom wychodzą naprzeciw nawet firmy produkujące kosmetyki konwencjonalne – coraz rzadziej musimy wybierać między dbałością o siebie a troską o środowisko. 

Tusz do rzęs No Compromise – nowy kosmetyk z rodziny Douglas Collection, pozwala cieszyć się nie tylko pięknymi rzęsami, ale także świadomością zrobienia czegoś dobrego dla środowiska. Spektakularnie wydłuża i pogrubia rzęsy bez efektu sklejania, a jednocześnie dogłębnie je odżywia. Właściwości pielęgnacyjne kosmetyk zawdzięcza wyjątkowej formule – zawiera ona bowiem 98 proc. naturalnych składników. Są to m.in. jaśmin, wosk ryżowy, wosk karnauba, olej z nasion słonecznika, olej rycynowy oraz ekstrakt z propolisu. No Compromise to bogactwo składników odżywczych i zero substancji szkodliwych – zarówno dla skóry, jak i dla środowiska. Wśród składników tuszu nie znajdziecie więc silikonów, parabenów, formaldehydów, ftalanów i olejów mineralnych. 

Ta wyjątkowa formuła została zamknięta w ekologicznym opakowaniu. Kartonik wyprodukowano w 30 proc. z papieru pochodzącego z recyklingu i w 100 proc. nadającego się do recyklingu. Natomiast tubka i nakrętka w 80 proc. powstały z materiałów pochodzących z recyklingu. To mało? Szczoteczka, którą aplikuje się tusz, została wykonana z oleju rycynowego, będącego substancją całkowicie biodegradowalną, jej trzonek natomiast jest zrobiony z trzciny cukrowej. 

Douglas No Compromise to przejaw realizacji koncepcji czystego piękna marki Douglas. Jakie to piękno? Wolne od szkodliwych substancji, naturalne i pozostające w zgodzie z naturą.

Produkt dostępny w perfumeriach Douglas i na Douglas.pl. Cena: 69,00pln