Dzięki szczegółowym relacjom w mediach społecznościowych oraz kolejnym odcinkom rodzinnego show Kardashianów możemy poczuć się, jakbyśmy osobiście znali wszystkich członków najpopularniejszego klanu celebrytów na świecie, w tym również dzieci Kim Kardashian. Doskonale wiemy, że North regularnie uczęszcza na zajęcia baletu, Saint ma już za sobą pierwszą sesję okładkową, na której wystąpił z tatą, Chicago rzadko używa swojego pełnego imienia, a Psalm miał się pierwotnie nazywać Ye.

Co jeszcze udało nam się odkryć na temat czwórki dzieci Kim Kardashian, regularnie obserwując ich mamę w mediach?

Dzieci kim kardashian – imiona, wiek, ciekawostki

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @kimkardashian

Ile dzieci ma Kim Kardashian? Celebrytka i jej były mąż Kanye West mają razem czwórkę dzieci. Ich pierwsza córka North West urodziła się 15 czerwca 2013 roku, a dwa lata po niej, 5 grudnia 2015 roku, przyszedł na świat ich syn Saint West. Trzecie dziecko Kim i Kanye, córka Chicago, urodziła się 15 stycznia 2018 roku, a syn Psalm przyszedł na świat 9 maja 2019 roku.

Zarówno Chicago, jak i Psalm przyszli na świat dzięki pomocy surogatki.

Kiedy Kim i Kanye po raz pierwszy zostali rodzicami, raper nie chciał zgodzić się na angażowanie North w reality show Kardashianów. Uważał, że lepiej chronić dziewczynkę przed nadmiernym zainteresowaniem mediów, z czym nie do końca zgadzała się jego żona. W końcu jednak para musiała dojść do porozumienia, bo cała czwórka ich dzieci regularnie występuje dziś w rodzinnym programie.

Kto jest ojcem dzieci Kim Kardashian?

Ojcem dzieci Kim Kardashian jest raper Kanye West. Para zaczęła spotykać się w 2012 roku po tym, jak wcześniej przez wiele lat pozostawała w bliskich kontaktach przyjacielskich. Ich pierwsze dziecko przyszło na świat już rok później, a w 2014 roku Kim i Kanye zawiązali węzeł małżeński.

Po siedmiu latach małżeństwa, w lutym 2021 roku Kim Kardashian złożyła pozew o rozwód. Od tamtej pory para dzieli się opieką nad czwórką swoich dzieci i choć przyznaje, że jest wiele tematów, co do których nie może dojść do porozumienia, dzieci nie są jednym z nich. Trzy miesiące po rozstaniu Kim powiedziała w wywiadzie:

Mamy niesamowitą relację, naprawdę bardzo go szanuję. W końcu jest ojcem moich dzieci. Kanye zawsze będzie dla mnie rodziną.

Czy dzieci Kim Kardashian urodziła surogatka?

Dwoje dzieci Kim Kardashian przyszło na świat dzięki pomocy surogatki. Po trudnościach związanych z pierwszymi dwiema ciążami lekarze odradzili celebrytce ponowne zajście w ciążę, przez co zdecydowała się na macierzyństwo zastępcze dla swojego trzeciego i czwartego dziecka.

Kiedy Kim Kardashian była w pierwszej ciąży, doświadczyła stanu przedrzucawkowego, który zmusił ją do urodzenia North w 34 tygodniu. Przy obu ciążach miała również problemy z urodzeniem łożyska.

„Powiem szczerze: dla mnie ciąża to najgorsze doświadczenie w życiu! Nie czułam się dobrze będąc w tym stanie i nie rozumiem ludzi, którzy go gloryfikują. Opuchlizna, bóle pleców i fakt, że twoje ciało staje się większe i żadne ubranie nie pasuje. W ciąży czułam się, jakby moje ciało było mi obce. Ludzie nie mówią ci o tych wszystkich okropnych rzeczach, które dzieją się podczas ciąży i po niej”- wyznała szczerze Kim w swoich mediach społecznościowych.

Dzieci Kim Kardashian: North West

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @kimkardashian

North West jest pierwszym dzieckiem Kim Kardashian West i Kanye Westa. Urodziła się 15 czerwca 2013 roku. Jak twierdzi celebrytka, dziewczynka jest dosłownie małą kopią rapera i jedyną osobą, która naprawdę potrafi ją onieśmielić. 10-latka prowadzi już nawet swoje konto na TikToku, gdzie śledzi ją blisko 7 mln fanów. Po zabawnych filmikach, które publikuje na platformie, możemy wnioskować, że rzeczywiście jej charakter jest zbliżony do osobowości ojca. North jest szybka, ostra, chaotyczna i przezabawna, jeśli chodzi o reagowanie na komentarze swojej mamy.

Dlaczego Kim i Kanye nazwali swoją córkę North? Z wyborem imienia dziewczynki wiąże się ciekawa historia. Podobno para początkowo wcale nie zamierzała decydować się akurat na to imię, a decyzja zapadła zupełnie przypadkowo. Przyczynili się do niej Anna Wintour i Pharell Williams, którzy mieli powiedzieć parze, że są ogromnymi fanami imienia North.

„To była niewinna plotka, która pojawiła się w prasie i nigdy nie braliśmy tego imienia pod uwagę. Ale pewnego Kanye i ja jedliśmy lunch... a Pharrell podszedł do nas i powiedział: 'O mój boże, czy wy naprawdę nazwiecie swoją córkę 'North'? To imię jest wspaniałe. Chwilę później przyszła Anna Wintour i zapytała o to samo. Powiedziała nam: 'North to genialne imię'. I tak już zostało” – wyznała Kim Kardashian w wywiadzie dla „GQ”.

Dzieci Kim Kardashian: Saint West

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @kimkardashian

Drugie dziecko Kim i Kanye, syn Saint West, urodziło się 5 grudnia 2015 roku. Jego imię zostało ujawnione dwa dni po narodzinach na Instagramie i mówi się, że para zdecydowała się na nie ze względu na trudną ciążę celebrytki.

Zaraz po narodzinach syna największe media oferowały parze miliony dolarów za ekskluzywne zdjęcia z noworodkiem. Kim i Kanye odrzucili jednak każdą ofertę. Zamiast tego udostępnili zdjęcia Sainta w mediach społecznościowych... za darmo.

Saint w końcu jednak zadebiutował na okładce magazynu w 2018 roku, kiedy to amerykański „Harper’s Bazaar” zaprosił Kanye Westa do udziału w sesji zdjęciowej wraz z dwójką jego dzieci – North i Saintem.

Dzieci Kim Kardashian: Chicago 'Chi' West

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @kimkardashian

Chicago West przyszła na świat 15 stycznia 2018 roku. Kim Kardashian i Kanye West zdecydowali, że chcą powiększyć swoją rodzinę dzięki pomocy surogatki po tym, jak lekarze odradzili celebrytce ponowne zajście w ciążę. Dziewczynka otrzymała imię Chicago po rodzinnym mieście Kanye Westa, ale rodzice częściej zwracają się do niej zdrobnieniem „Chi”.

O kulisach wyboru imienia dla drugiej córki Kim Kardashian opowiadała w jednym z odcinków show Ellen DeGeneres: „Chicago to miejsce, które go stworzyło i miejsce, z którego ma najwięcej wspomnień. Początkowo chciał nazwać ją imieniem swojej matki, jednak nie byłam przekonana do tego pomysłu. Czułam, że Chicago będzie czymś ciekawym i innym”.

Dzieci Kim Kardashian: Psalm West

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @kimkardashian

Najmłodszy syn Kim Kardashian i Kanye Westa przyszedł na świat 10 maja 2019 roku. O jego narodzinach dowiedzieliśmy się niemal od razu, gdyż siostra celebrytki – Kourtney, zdradziła w programie Ellen DeGeneres dzień wcześniej, że surogatka pary jest w trakcie porodu.

Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, Psalm West jest najbardziej spokojnym i „wyluzowanym” dzieckiem Kim i Kanye. Jego imię nawiązuje do Księgi Psalmów w Starym Testamencie Biblii.