Kolekcja Dior Cruise 2021 będzie miała swój pokaz

Jak wyjawili dziś Pietro Beccari, dyrektor generalny i prezes Dior oraz dyrektor kreatywna Maria Grazia Chiuri, nowości francuskiego domu mody według najnowszych planów mają zostać pokazane na wybiegu we włoskim mieście Lecce w rejonie Apulia za miesiąc - dokładnie 22 lipca. Odbiorcami pokazu Cruise 2021 na żywo ma być nieliczne grono, do których zaliczają się głównie "rodzina i przyjaciele" marki. Zgodnie z obowiązującymi zasadami dystansu społecznego pokaz nie będzie miał publiczności z prawdziwego zdarzenia, a wszyscy chętni będą mogli obejrzeć show dzięki transmisji online na żywo. 

"Po pierwsze, dla mnie i Marii Grazii luksus to emocje. Jeśli chodzi o modę, nic nie potrafi odtworzyć emocji z prawdziwego pokazu mody. Chcielibyśmy w ten sposób wysłać przesłanie nadziei, optymizmu, a dla niektórych osób odrodzenia po tym okresie trudności" podkreśla Beccari. Pokaz w formie wybiegu, a nie wizualizacji online jak w przypadku Chanel, to ukłon w stronę tradycyjnego rzemiosła Puglii oraz wsparcie i forma podziękowania dla włoskich artystów i rzemieślników, którzy pracowali nad show przed pandemią (miał się on odbyć pierwotnie 9 maja).

Alessandro Michele zapowiada zmiany w Gucci: "Nasze lekkomyślne działania spaliły dom, w którym mieszkamy">>

Poza tym dom mody Dior, w przeciwieństwie do Saint Laurent czy Gucci, planuje trzymać się ustalonego wcześniej kalendarza mody. "Pan Dior miał odwagę uruchomić swoją linię po II wojnie światowej; jest to w naszym DNA" dodał dyrektor generalny marki.

Projektanci podpisują list otwarty do branży mody, a w nim: przesunięcie sezonów oraz koniec starej formuły wyprzedaży i nadprodukcji>>