Dieta 8h - jak szybko schudnąć?

Dieta ośmiogodzinna w zawrotnym tempie obiegła cały świat...gwarantując zawrotnie szybką utratę kilogramów! Ten sposób odżywiania został rozpropagowany przez Davida Zinczenkę, autora 14 bestsellerów o jedzeniu, i Petera Moora, redaktora naczelnego Man's Health. Dlaczego wywołał furorę w świecie fitnessu oraz pośród gwiazd? W przeciwieństwie do diet ograniczających kalorie, tłuszcz czy węglowodany, dieta 8h pozwala jeść wszystko. A przy tym nie zakłada, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Najistotniejsze jest zachowanie odpowiedniego odstępu czasowego między posiłkami. Chodzi o to, by podzielić dobę na dwie części. Na jedzenie przeznaczamy osiem godzin, a następne szesnaście poświęcamy na post - odpoczynek dla układu trawiennego. W trakcie diety ośmiogodzinnej wskazany jest sport, który przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia połączone z tym sposobem odżywiania gwarantują szybkie odchudzanie!

Jak przebiega dieta ośmiogodzinna?

Chcąc schudnąć według tej diety, należy wybrać sobie odpowiedni odstęp czasowy. Osiem godzin przeznaczonych na posiłki może przebiegać np. od 9-17 lub 11-19. W tym czasie możesz zjeść to, na co masz ochotę. Nawet pizzę! Jednak lepiej postawić na pełnowartościowe, zdrowe posiłki, niż słodycze i fast food. Dzięki temu będziesz mieć więcej energii, którą możesz spożytkować na trening w trakcie "postu". Nie musisz liczyć kalorii, ale postaraj się, aby porcje jedzenia były zrównoważone, a zawartość talerza pożywna dla ciała. Po ośmiu godzinach przeznaczonych na jedzenie, przychodzi szesnastogodzinna przerwa. W jej trakcie pij dużo wody oraz herbaciane napary. Dozwolona jest również kawa bez mleka i cukru, która wypita po przebudzeniu hamuje apetyt. 

Jak radzić sobie z długą przerwą między posiłkami? 

Wyznawcy diety ośmiogodzinnej radzą, by szesnaście godzin "postu" poświęcić na wypoczynek. Poza pracą i codziennymi sprawunkami, warto oddać się medytacji, gimnastyce, praktyce jogi, wizycie w saunie, czy po prostu czytaniu książki. Ważne, by postawić na relaksującą czynność, która obniży w ciele poziom kortyzolu. Jak wiadomo, to właśnie hormon stresu przyczynia się do zaburzeń wagi, skutecznie utrudniając odchudzanie. Za to poszczenie co drugi dzień pozytywnie wpływa na obniżenie cholesterolu. Spożyte cukry zostają w pełni spożytkowane, dzięki czemu nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Inaczej niż wtedy, gdy jemy przez całą dobę i prowadzimy siedzący tryb życia. Dieta 8h to dobre rozwiązanie dla zapracowanych. Jeśli nie lubisz co do godziny planować swojego fit dnia czy planować każdego posiłku, ten wariant może być idealny dla ciebie!

JAK SCHUDNĄĆ? Znajdź wariant diety idealny dla siebie >>