Dezodorant czy antyperspirant? To pytanie zadaje sobie każda z nas, choć używamy ich każdego dnia, nadal mamy wątpliwości, który wybrać? Dobry dezodorant zapewnia przyjemny zapach i poczucie świeżości przez kilka godzin. W swym składzie oprócz kompozycji zapachowej zwykle zawiera alkohol etylowy, który hamuje rozwój bakterii na skórze. Dezodorant nie wpływa jednak na zmniejszenie wydzielania potu. Taką właściwością charakteryzują się antyperspiranty zawierające związki glinu, które ograniczają wydzielanie potu.

Antyperspirantów i dezodorantów powinny unikać osoby z chorobami skóry. Nie należy ich również stosować podczas kąpieli słonecznych lub jeśli zamierzamy opalać się na solarium. Eksponowanie na promienie UV skóry z zaaplikowanym specyfikiem, może skutkować wystąpieniem podrażnień i przebarwień. Szczególnie uważnie produkty tego typu powinni wybierać alergicy. Antyperspiranty i dezodoranty zawierają konserwanty i środki zapachowe, które mogą powodować uczulenie. Osoby o skórze wrażliwej i alergicznej powinny wybierać produkty łagodnie działające, przeznaczone do tego typu skóry.

Dezodorant czy antyperspirant, co wybrać na upalne dni? fot. mat. prasowe

Zarówno dezodoranty jak i antyperspiranty możemy nabyć w formie sprayu, sztyftu czy kulki, także z dodatkiem kremu pielęgnującego. Spray jest łatwy w użyciu i szybko się wchłania. Są to produkty o dużej pojemności. Aby odświeżyć się w ciągu dnia, idealne do torebki są mniejsze - kulka lub sztyft. Zadbano także o to, aby zarówno dezodoranty jak i antyperspiranty były bezpieczne dla naszej odzieży i nie pozostawiały żółtych czy białych plam na ubraniach.

Więcej informacji znajdziesz tu.