Jak zmyć lakier bez zmywacza (również hybrydowy)?

Usunięcie lakieru do paznokci, szczególnie hybrydowego, może wydawać się bardzo trudne lub nawet niemożliwe. W rzeczywistości jest to jednak prosty i szybki zabieg, który nie tylko pomoże zmyć lakier, ale też sprawdzi się doskonale przy ściąganiu żelu z paznokci. Uszkodzony manicure nie wygląda dobrze, a oczekiwanie na wizytę u kosmetyczki potrafi dłużyć się w nieskończoność. Oto kilka kroków, które pozwolą zmyć lakier hybrydowy bez zmywacza i przywrócić efekt zadbanych paznokci: 

•    delikatnie spiłuj warstwę lakieru – usunięcie koloru sprawi, że ubytki i odpryski nie będą aż tak widoczne. Najbezpieczniej użyć bloczku polerskiego, jednak jeżeli zastanawiasz się, jak zdjąć żele, znacznie lepiej sprawdzi się gruboziarnisty pilnik. Ten krok wymaga precyzji – uważaj, by wraz z lakierem nie spiłować płytki paznokcia!
•    odsuń skórki przy paznokciach – za pomocą drewnianego patyczka delikatnie odsuń skórki. Przywróci to paznokciom estetyczny wygląd i optycznie wydłuży płytkę
•    zadbaj o odpowiednie nawilżenie – aby osiągnąć efekt zadbanych dłoni trzeba postawić na nawilżenie zarówno paznokci, jak i skórek. Doskonale sprawdzi się do tego cleaner do paznokci, krem do skórek, a nawet zwykła oliwka

Wykonując powyższe kroki nie wolno zapominać o odpowiedniej dezynfekcji wszystkich narzędzi . Powinniśmy odkażać przyrządy po każdym użyciu, nawet wtedy, gdy używane są tylko przez nas. Aleksandra Witkowska, lekarka medycyny rodzinnej, ostrzega:

„Do zakażenia może dojść zazwyczaj w salonach kosmetycznych, w których nie są przestrzegane zasady higieny i bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, aby przy domowym wykonaniu manicure hybrydowego zawsze odkazić używany sprzęt, aby nie doszło do zakażenia czy infekcji”

Domowy zmywacz do paznokci

Zmywacze do paznokci, choć są ich setki, najczęściej mają jeden wspólny mianownik – alkohol, który skutecznie rozpuszcza lakier. Codziennie otaczamy się przedmiotami, które dokładnie ten sam składnik łączy ze zmywaczem. Gdy zaskoczy nas odpryśnięty lakier warto sięgnąć po perfumy, dezodorant, spirytus salicylowy, czy choćby płyn do dezynfekcji rąk.

Bardzo ciekawym sposobem jest metoda zmywania lakieru, polegająca na... malowaniu paznokci. Brzmi niewiarygodnie, ale to jeden z najprostszych sposobów na zmycie lakieru do paznokci bez zmywacza. Aby wykorzystać ten sposób, należy nałożyć na płytkę kolejną warstwę lakieru i odczekać kilka sekund. Zanim całość zdąży wyschnąć przetrzyj paznokieć czystym wacikiem.

Plama z lakieru do paznokci - czym zmyć lakier do paznokci?

Przy wykonywaniu stylizacji zdarzają się wypadki w postaci niespodziewanych plam. Czym zmyć lakier do paznokci z ubrań lub dywanu, gdy nie mamy pod ręką zmywacza? Pomocne mogą okazać się przedmioty codziennego użytku: gumka do ścierania i lakier do paznokci. Gumka doskonale poradzi sobie z  zabrudzeniami na skórzanych powierzchniach. Należy pocierać zaschniętą plamę do momentu jej całkowitego zniknięcia. Lakier dobrze sprawdzi się natomiast do usunięcia plam z ubrań. Wystarczy spryskać brudne miejsce, odczekać kilka minut, a po zaschnięciu zeskrobać pozostałości.

Zabrudzenia lakierem mogą powodować dużo stresu, jednak warto zachować spokój i poczekać – zaschnięta plama jest znacznie łatwiejsza do usunięcia. Nawet wtedy, kiedy zastanawiamy się jak zmyć lakier do paznokci z dywanu, dobrym rozwiązaniem jest odczekanie kilku minut. Zastygnięty lakier stworzy skorupę, którą z łatwością można spiłować gruboziarnistym pilnikiem.

Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?

Zabrudzenia lakierem do paznokci mogą być powodem zmartwień, szczególnie, kiedy nie mamy zmywacza, by szybko się z nimi uporać. W przypadku kłopotów z tym, jak zmyć lakier hybrydowy z ubrań, cierpliwość nie będzie działała na naszą korzyść. Lakier hybrydowy bez kontaktu ze światłem lampy, nie utwardzi się, dlatego w takich sytuacjach lepiej reagować szybko. Na szczęście łatwo można go zmyć bez zmywacza, a co więcej, przyniesie to lepsze efekty. Delikatne materiały, a nawet jeans w kontakcie ze zmywaczem mogą ulec odbarwieniu. Najlepszym narzędziem do zmywania lakieru do paznokci z ubrań jest  miękka szmatka nasączona jednym z roztworów:

•    soda oczyszczona + woda
•    płyn do mycia naczyń + woda
•    kwasek cytrynowy + woda  i szare mydło

Kiedy zastanawiamy się, jak zmyć lakier do paznokci ze spodni, znacznie lepiej samemu przygotować mieszankę do usuwania plam. Spokojnie można poradzić sobie bez zmywacza, a po składniki do skutecznej mikstury najlepiej udać się... do własnej kuchni.