Meghan i Harry kontra rodzina królewska

O tym czy młodszy syn króla Karola wraz z rodziną pojawi się na ceremonii koronacji spekulowano od niemal pół roku. Rodzinne relacje były dosyć chłodne od momentu wyprowadzki księcia i jego żony z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych. To jednak serial dokumentalny Netflixa, wbił gwóźdź do trumny. W grudniu premierę miała produkcja „Harry & Meghan”, w której para zdradziła własną perspektywę odejścia od rodziny królewskiej. Nie zabrakło w nim uszczypliwości i niedopuszczalnej według królewskiego protokołu szczerości odnoście wydarzeń, które sprowokowały Sussexów do opuszczenia ojczyzny księcia Harry’ego.

Rola księcia Harry'ego podczas koronacji

Wszystko wskazywało na to, że Harry i Meghan w cieniu prowokującego serialu, odmówią obecności na koronacji. I tak tez się poniekąd stało. W zeszłym tygodniu pojawiło się oświadczenie, które potwierdziło przyjazd księcia oraz nieobecność Meghan na uroczystościach. Eksperci rodziny królewskiej zdradzają, że Harry zostanie jednak wyłączony z części protokołu. „Wiemy, że król zmienił zasady. Podczas koronacji wszyscy książęta wspólnie klękali na jedno kolano, by złożyć przysięgę lojalności… Ani książę Andrzej, ani książę Harry nie będą mieli takiej roli, ani nie złożą przysięgi podczas ceremonii… Harry nie ma również brać udziału ani w procesji królewskiej, ani w procesji koronacyjnej do Pałacu Buckingham”.- zdradza Hilary Fordwich.

Zobacz też: Kate Middleton poczuła ulgę na wiadomość, że Meghan Markle nie pojawi się na koronacji?

Czemu Maghan odmówiła przyjazdu?

Meghan nie pojawi się na koronacji przede wszystkim ze względu na fakt, że tego samego dnia jej syn Archie obchodzić będzie urodziny. Postanowiła wiec spędzić ten dzień, świętując ze swoimi dziećmi. Jednak według jednej z ekspertek istnieje też drugi powód. Afua Hagan napisała: „Meghan nie chce się na to wszystko narażać, bo nie warto. Odebrała ludziom możliwość krytykowania tego, co ma na sobie, co robi lub czy niewłaściwie wsiada do samochodu. Ludzie nie będą mogli z niej kpić. To jeden z powodów, dla których nie chciała się pokazywać.”