W czerwcu 2020 organizatorzy Copenhagen Fashion Week zapowiadali wprowadzenie zupełnie nowego, hybrydowego formatu tygodnia mody, który miał łączyć pokazy wirtualne i klasyczne (to znaczy po prostu na żywo). Na tę okazję powstała nawet specjalna platforma, gdzie dziennikarze, buyerzy i wszystkie zainteresowane osoby mogły obejrzeć pokazy w wersji online. Choć jestem przekonany, że rozwiązania cyfrowe nigdy nie zastąpią emocjonalnych i zmysłowych wrażeń związanych z fizycznym oglądaniem kolekcji, ta edycja jest zapoczątkowaniem nowej ery Kopenhaskiego Tygodnia Mody, w którym cyfrowa prezentacja i dystrybucja pokazów jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek. Jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc, jak ten rozwój może wspierać oryginalny materiał kreatywny i pielęgnować nowe relacje z redaktorami, kupującymi i konsumentami" - pisała wtedy w oświadczeniu Cecilie Thorsmark, CEO Copenhagen Fashion Week. 

7 modnych rzeczy, które tworzą wyjątkowy styl skandynawskich it-girls. Będziecie chciały nosić je na okrągło przez cały rok>>

Nadchodzący sezon to w przypadku tygodnia mody w Kopenhadze całkowita digitalizacja.

Pokazy na jesień i zimę 2021, które miały się odbyć 2-4 lutego, zobaczymy tylko przez internet na wspomnianej platformie, która powstała już kilka miesięcy temu. To odpowiedź organizatorów imprezy na wzrost liczby przypadków COVID-19 w Danii oraz dostosowanie się do restrykcji nałożonych przez rząd (targi handlowe zakazane są tam do końca lutego). "Mimo że jest to zdecydowanie trudne i niepożądane, jest to niezaprzeczalnie słuszna decyzja. Nie możemy się jednak doczekać, kiedy będziemy mogli ponownie spotkać się fizycznie podczas tygodnia mody w sierpniu 2021 r" powiedziała Thorsmark.

Jak to będzie działa w praktyce? Podobnie jak w poprzednim sezonie materiały dotyczące pokazów będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej, gdzie będą do niej mogli dotrzeć tak samo branża, jak i przyszli klienci. Dzięki temu nie tylko zostaną zachowane standardy bezpieczeństwa w czasie trwającej wciąż pandemii, ale też wszyscy bez względu na to, czym się zajmują i gdzie mieszkają, będą mogli obejrzeć nowe kolekcje jakby znajdowali się w pierwszym rzędzie. Znajdą się tam też materiały specjalne i wywiady. 

Jak noszą się skandynawskie it-girls? Najlepsze stylizacje z Copenhagen Fashion Week wiosna-lato 2021 [street fashion]>>

Wśród marek, które pojawią się na Copenhagen Fashion Week, można już wymienić Ganni, Rotate Birger Christensen, Soulland, Rains, Stine Goya i Baum und Pferdgarten.