Instagram powraca do chronologicznego wyświetlania postów

Jeszcze pięć lat temu Instagram wyświetlał posty w porządku chronologicznym. W 2016 roku platforma postanowiła przejść na algorytm oparty na sztucznej inteligencji, co spowodowało niemałe szkody w feedzie użytkowników. Szef Instagrama, Adam Mosseri, powiedział, że obecnie trwają prace nad przywróceniem chronologicznego feedu. Prawdopodobnie pojawi się on w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

Chcemy, aby ludzie mieli znaczącą kontrolę nad swoim feedem. Eksperymentowaliśmy z "ulubionymi", sposobem, w jaki możesz zdecydować czyje posty chcesz widzieć wyżej i pracujemy nad opcją chronologicznego wyświetlania postów osób, które obserwujesz. Chcemy jasno powiedzieć, że tworzymy nowe opcje, zapewniając ludziom większy wybór, aby mogli zdecydować, co jest dla nich najlepsze, nie przełączając wszystkich z powrotem do kanału chronologicznego. Możecie spodziewać się tego na początku przyszłego roku - możemy przeczytać na Twitterze

 

Wszystko wskazuje na to, że prośby użytkowników zostały wysłuchane i chronologia znowu zagości na Instagramie. Zapewne opcja ta jest przywracana w obawie przed postępującym odchodzeniem twórców z tej platformy, które było spowodowane obecnym algorytmem i ograniczonym zasięgiem. Cieszycie się z powrotu chronologicznego feedu?