Dopasowanie znaków zodiaku pozwala uniknąć rozczarowania, gdy zwykła znajomość powoli zaczyna przeradzać się w romans. Chociaż Byk i Lew przywodzą na myśl ciepłe skojarzenia, ci dwoje mają różne temperamenty. Jednym kieruje ogień, drugim ziemia. Te żywioły zwykle się zwalczają, rzadko kiedy osiągając głębokie porozumienie. Niestety, znaki zodiaku w związkach potrzebują czegoś więcej niż tylko dobrych chęci. Co działa na korzyść, a co przeciwko relacji Byk-Lew?

Byk i Lew w związku

Para Byk i Lew będzie się zmagać z różnicą poglądów. Podczas gdy Byk w miłości ceni sobie bezpieczeństwo finansowe i materialne piękno, Lew wzdycha ku wszystkiemu, co błyszczące, prowokujące oraz wzbudzające pożądanie. Uparty Rogacz emanuje spokojem, tak bardzo niezrozumiałym dla Króla Dżungli. Lew też ceni pokój, ale nudzi go rutyna. Chce dzielić się swoją radością z innymi i próbować życia w różnych krajach, zamiast budować dom w swoim mieście. Dla Byka z kolei Lew sprawia wrażenie kogoś, kto przyjmuje pozę. Nie dostrzega w nim żadnej głębi ani wyznawanych przez siebie tradycyjnych wartości. Dopasowanie zodiakalne tych znaków tylko na początku przypomina bajkę. 

Horoskop partnerski Byka i Lwa wróży niezgodność, która wychodzi po czasie. 

Znaki zodiaku, które mają trudny charakter >>

Byk i Lew – na co dzień

Lew i Byk jako para zawsze mówią sobie prawdę. Rozumieją, że uczciwość jest podstawą związku, który w ich mniemaniu powinien trwać latami. Kiedy się zakochają, żadne z nich nie chce ryzykować wspólnej przyszłości. Jeśli jednak jeden z tych znaków zaczyna kłamać lub oszukiwać na wzór, który stworzył w swoich poprzednich związkach, to zachowanie wpłynie destrukcyjnie na dalszy rozwój relacji. Znaki zodiaku Lew i Byk zazwyczaj bywają śmiertelnie urażone po przyłapaniu partnera na oszustwie. Kolejnym codziennym problemem tej pary jest brak motywacji do zmiany swoich negatywnych zachowań. Oboje uważają, że mają rację i jedno nie chce ustąpić drugiemu. Gdy nie są przez siebie w pełni akceptowani, doskwiera im brak ufności oraz poczucie rozczarowania. Szybko przekonają się, że wolą być z kimś, kto chętnie pójdzie im na ustępstwa. 

Byk i Lew – emocje, duchowość

Byk to głęboko emocjonalny znak, który ceni sobie bezpieczeństwo życia w swoim małym świecie otoczonym licznymi dobrami materialnymi. Lew ma w sobie za to pokłady namiętności. Symbolizuje miłość jako siłę twórczą oraz uczucie odrywające od ziemi. Chociaż horoskop partnerski wskazuje, że oba te znaki kierują się sercem, każdy z nich robi to na inny sposób. Kiedy Byk i Lew przetną swoje drogi, nie od razu się w sobie zakochają. Mogą wejść w związek z braku innych opcji lub chwilowej potrzeby poczucia stabilności. Byk twardo stąpa po ziemi, a Lwa interesują sprawy duchowe, na które tamten znak jest raczej obojętny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ci partnerzy będą żyć w odmiennej rzeczywistości, bez możliwości połączenia się w jedność. Nie dlatego, że się nie lubią - po prostu dryfują po dwóch różnych morzach. Oboje potrzebują być z kimś, kto zmierza w tym samym kierunku.

Dobrze, jeśli znaki zodiaku w związkach są na podobnym poziomie duchowym.

Ona Byk i on Lew zaciekle bronią swoich wartości. Kobieta Byk lubi rozpieszczać swojego ukochanego. Jest mu oddana z całego serca i wspiera go w każdej możliwej sytuacji. Niestety, przeszkadza jej, jeśli partner poświęca więcej czasu na zabawę niż pracę. Razi ją ekstrawagancja Lwa oraz jego brak poszanowania do ciężko zarobionych pieniędzy. Mężczyzna Lew lubi żyć w luksusie i z natury jest bardzo energiczny. Ma troskliwe podejście do relacji, ale czasem zachowuje się jak mały chłopiec. Bywa niedojrzały w swoich emocjach lub przesadnie uparty w postanowieniach. Jego postawa wielokrotnie spowoduje poważne starcie. 

Znaki zodiaku, które najbardziej do siebie pasują >>

Ona Lew i on Byk mają odmienne oczekiwania. Zodiakalny Byk jest opanowany. Nigdy nie unika odpowiedzialności. Wierzy w to, co widoczne i namacalne, nie marnując czasu na bujanie w obłokach. W związku potrzebuje poczucia bezpieczeństwa oraz stałych zapewnień partnerki o miłości. Najlepiej czuje się z kimś stabilnym, kto nie ma problemu z pójściem na ustępstwa. Kobieta Lew przyciąga go swoją urodą, lecz może odpychać temperamentem. Jest urodzoną przywódczynią, która nie znosi sprzeciwu. Wszystko musi toczyć się zgodnie z jej planem. Zawsze chce być na szczycie, mieć władzę i kontrolę, a także przypisuje sobie każdą zasługę. W relacji wymaga bezwzględnego posłuszeństwa. Pragnie nieustannie słyszeć komplementy. Szanuje swojego mężczyznę Byka, jednocześnie oczekując, by oddawał jej cześć. 

Byk i Lew – w łóżku

Byk i Lew w związku seksualnym. Jak dogadują się w łóżku? Niestety, nawet tutaj nie polecą iskry. Oboje wolą dostawać więcej niż dawać i szybko mogą stać się leniwi. Co więcej, Byk ceni sobie rutynę - te same pozycje, miejsca czy porę dnia na seks. Z kolei Lwa kręcą spontaniczne akcje, najlepiej na dzikim łonie natury. Pamiętajmy, że oba znaki są uparte i mogą walczyć o dominację. Trudno będzie im uzgodnić "kto ma być na górze". Chociaż oboje kochają pieszczoty, ich temperament bardzo się różni. Nieprędko osiągną wspólną satysfakcję. Najpierw muszą poznać swoje potrzeby oraz obdarzyć się wzajemnym zaufaniem. 

Znaki zodiaku najbardziej dopasowane w łóżku >>

Byk i Lew – mocne i słabe aspekty związku

Istnieje wiele rutynowych rzeczy, które połączą Byka i Lwa. Te znaki lubią razem jeść, spać, przytulać się, robić zakupy i zajmować się domowymi sprawami. Jednak Byk preferuje spędzać czas na kanapie, szczególnie gdy za oknem pada deszcz, a przed sobą ma skwierczący kominek. Lew woli być na zewnątrz, w naturze, i nie marnować czasu w ciągu dnia. Problem pojawia się, gdy Byk odmawia uczestnictwa w aktywnościach Lwa, a ten nie ma ochoty przebywać w czterech ścianach. 

Czy Byk i Lew pasują do siebie?

Znaki zodiaku Byk i Lew w związku są dla siebie prawdziwym wyzwaniem. Jednym rządzi Wenus, a drugim Słońce. Chociaż te energie wytwarzają ciepło, lepiej, by skupiły się na innych osobach. Potrzeba im bardzo dużo cierpliwości, żeby obdarzyć się trwałą miłością. Pasują do siebie z wyglądu - to na pewno. Jawią się ludziom jako atrakcyjna para. Jednak to, co dzieje się za kulisami, pozostawia, niestety, wiele do życzenia.