Dobre wiadomości dla wszystkich, którzy kochają facetów z brodami. Według badań opublikowanych w Journal of Evolutionary Biology mężczyźni "lumberseksualni" tworzą o wiele trwalsze związki niż panowie bez zarostu. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez researcherów z Uniwersytetu Queensland na grupie (dokładnie 8,520) australijskich kobiet.

Ideą badania było sprawdzenie, jak zarost wpływa na męską atrakcyjność i czy kształtuje ocenę trwałości potencjalnego związku - wyjaśnia dr Danielle Sulikowski w wywiadzie dla news.com.au.

Na czym polegał ten eksperyment? Paniom przedstawiono fotografie mężczyzn w różnych "fazach" zarostu. Respondentki miały na podstawie zdjęć ocenić m.in. atrakcyjność i potencjalną trwałość związku. Zgodnie z wynikami badań i oceną australijskich kobiet to mężczyźni z brodą są bardziej skłonni do zaangażowania się w długoterminowy związek. Broda symbolizuje męskość i dojrzałość emocjonalną. Z kolei, panów z gładką twarzą oceniono jako krótkoterminowych partnerów. 

Akcesoria dla brodaczy, kup online: