"Broad Peak" wyreżyserował Leszek Dawid ("W głębi lasu", "Pakt", "Jesteś Bogiem") na podstawie scenariusza Łukasza Ludkowskiego.

"Broad Peak": Netflix ujawnił teaser do polskiego filmu z Ireneuszem Czopem i Mają Ostaszewską

"Broad Peak to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki – legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. 25 lat później polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi" - przeczytamy w oficjalnym opisie filmu zrealizowanego na zlecenie Netflix. 

W roli głównej zobaczymy Ireneusza Czopa, a w Ewę Dyakowską-Berbekę wcieli się Maja Ostaszewska. Na ekranie pojawią się też: Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tomasz Sapryk. "Broad Peak" zostanie zaprezentowany na nadchodzącym festiwalu filmowym w Gdyni, a jego premier na platformie zaplanowana jest na wrzesień.

"Broad Peak" na Netflix. Zobacz pierwszy teaser