Kultowi muzycy zdecydowali się pokazać solidarność wobec narodu ukraińskiego i wesprzeć walczących w wojnie przeciwko Rosji żołnierzy, organizując koncert w podziemiach stolicy kraju. 8 maja na Twitterze zespołu U2 pojawił się wpis informujący, o tym że Bono i The Edge przybyli do Ukrainy na zaproszenie prezydenta, by pokazać swoją solidarność wobec naszych wschodnich sąsiadów, cierpiących przez inwazję Rosji.

"Prezydent Zełenski zaprosił nas do wystąpienia w Kijowie, by pokazać solidarność z Ukraińcami. I tak właśnie zrobiliśmy"- brzmiały słowa muzyków

Podczas koncertu towarzyszył mu ukraiński zespół rockowy Antytila, którego członkowie przerwali swoją działalność artystyczną, aby dołączyć do armii i walczyć o swoją ojczyznę. O koncercie na jednej ze stacji kijowskiego metra poinformowała ukraińska agencja UNIAN.

"Legendarny Bono i The Edge z U2 występują teraz na stacji metra Chreszczatyk" - poinformowano na Telegramie. "Wizyta Bono na Ukrainie była nieoczekiwana" - napisała agencja na swoim portalu.

Koncert Bono, lidera U2 i The Edge w Ukrainie: