Nie bez powodu body wrapping cieszy się się coraz większą popularnością. W połączeniu z prawidłowym odżywianiem i ćwiczeniami taka kuracja może przynieść naprawdę wspaniałe efekty.

Zabieg body wrapping składa się z dwóch etapów: aplikacji na skórę kosmetyków ujędrniających/antycellulitowych oraz foliowania, czyli owinięcia wybranej partii ciała folią do body wrapping.

Jak działa body wrapping?

Body wrapping (inaczej: body wrap) to prosty, dwuetapowy i nieinwazyjny zabieg wyszczuplający, który usuwa toksyny, otwiera pory oraz pobudza krążenie w układzie limfatycznym i krwionośnym. Umożliwia wnikanie drogocennych substancji zawartych w kosmetyku głęboko w naszą skórę, przez co gwarantuje jej intensywne odżywienie oraz ujędrnienie. Pozwala modelować sylwetkę, wspomaga redukcję cellulitu i czyni naszą skórę wyraźnie zdrowszą. Trzeba jednak pamiętać o systematycznym foliowaniu. 

Dobra wiadomość - wystarczy wykonać ok. 10-15 zabiegów przeprowadzanych minimum raz w tygodniu, aby zobaczyć efekty. Oczywiście nie można przy tym zapominać o ogólnym dbaniu o siebie. Troszcząc się o naszą figurę zawsze należy brać pod uwagę kilka czynników i mieć na uwadze każdy element, który może mieć na wpływ na sylwetkę.

Ważną informacją jest fakt, że istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania body wrapping. Są nimi m.in.: 

 • ciąża, 
 • choroby serca, 
 • bardzo wrażliwa skóra/stany zapalne skóry,
 • krótki czas po przebyciu operacji, 
 • żylaki, 
 • choroby nerek i wątroby,
 • wysokie ciśnienie krwi,
 • infekcje,
 • zatory naczyniowe. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości, przed rozpoczęciem kuracji zawsze należy skonsultować swoje obawy z lekarzem. 

Jakie kosmetyki wybrać?

Profesjonalne preparaty do body wrapping powinny zostać dobrane indywidualnie i odpowiednio do naszych potrzeb - w salonie, najczęściej po konsultacji z kosmetyczką.

Jeśli jednak chcemy wykonać taki zabieg samodzielnie, w niemalże każdej drogerii czy perfumerii znajdziemy niezbędne kosmetyki do body wrapping. Kupując konkretne produkty w sklepach, warto zwracać uwagę na ich naturalne składy - w szczególności substancje aktywne o działaniu ujędrniającym, czyli np. kofeinę, cynamon czy żeń-szeń.

Jeżeli z kolei dysponujemy większą ilością wolnego czasu i lubimy robić kosmetyki naturalne, możemy samodzielnie stworzyć preparat do body wrapping. Produkty o właściwościach antycellulitowych, które z całą pewnością goszczą w naszej kuchni, to np. fusy po zmielonej kawie, imbir czy wspomniany wcześniej cynamon. W połączeniu z miodem, odrobiną wody lub olejem kokosowym/oliwą z oliwek, stworzą maskę-antycellulitową bombę, która w naturalny sposób pomoże nam pozbyć się niechcianej, pomarańczowej skórki, a także niesamowicie ujędrni i odżywi nasze ciało.

Jak zrobić body wrapping w domu?

Wiele osób decyduje się na rozpoczęcie kuracji body wrapping pod okiem profesjonalistów, w sprawdzonych salonach kosmetycznych. Koszt takiej usługi nie jest wygórowany, ceny wahają się bowiem od 50 do 300 zł za zabieg. Z całą pewnością na początku warto sprawdzić, jak body wrap powinien prawidłowo wyglądać - tym bardziej, że profesjonaliści wykorzystują specjalną folię do body wrapping

Kolejnym, niewątpliwym plusem body wrapping (i jednym z powodów, dla których zyskał on taką popularność) jest fakt, że nie trzeba udawać się na zabiegi do kosmetyczki, body wrapping można wykonywać w domu. Potrzebujemy do tego zaledwie kilku, niezbędnych elementów, takich jak: odpowiednie kosmetyki, folia spożywcza oraz koc. Co istotne - najlepiej sprawdzają się specjalne produkty do body wrapping, które dają uczucie rozgrzania, ewentualnie ujędrniające lub antycellulitowe kosmetyki. Należy też pamiętać, aby zbyt ciasno nie obwiązywać ciała folią.

Poniżej informacje, jak krok po kroku wykonać zabieg body wrapping w warunkach domowych.

 1. Pierwszym elementem, tak jak w przypadku większości zabiegów odżywczych, jest peeling ciała - wykonaj go po to, aby złuszczyć martwy naskórek i umożliwić substancjom zawartym w maskach jeszcze głębsze wniknięcie do skóry. 
 2. Osusz ciało ręcznikiem. Aplikuj kosmetyk (gotową maskę/krem antycellulitowy albo przygotowany wcześniej preparat) na wybrany odcinek ciała. W tym przypadku nie żałuj ilości produktu - gruba warstwa jest wskazana.
 3. Czas na foliowanie. Owiń wybrane miejsce folią spożywczą, a następnie rozgrzej je, przykrywając dany fragment kocem.
 4. Przytrzymaj produkt na ciele przez ok. 40-50 minut (to doskonały czas, żeby zrobić coś dla siebie - co powiesz na książkę albo odcinek ulubionego serialu?), a następnie zdejmij folię i dokładnie spłucz kosmetyk zimną wodą.

Tak jak w przypadku większości zabiegów, tak i tym razem - regularność to klucz do sukcesu. Nie bez znaczenia jest również wysoka jakość i skład produktów, które nakładamy na ciało. Stosuj się do powyższych zaleceń, a stan twojej skóry i sylwetki już wkrótce powinien diametralnie się poprawić. 

Body wrapping - efekty 

Zabiegi body wrapping są nieinwazyjne, gwarantują niesamowite efekty, a przy tym nie wymagają użycia skomplikowanych, trudno dostępnych produktów czy profesjonalnych maszyn. Wystarczy więc twoja systematyczność, aby móc cieszyć się jędrną, odżywioną i gładką skórą. Ze względu na intensywną formę wchłaniania kosmetyków o właściwościach antycellulitowych, to genialne rozwiązanie, jeśli chcesz pozbyć się pomarańczowej skórki.

Body wrapping - opinie 

Porównując body wrapping do kosztownych zabiegów medycyny estetycznej, takich jak m.in.: drenaż limfatyczny, liposukcja czy lipoliza, jest to atrakcyjna alternatywa. Opinie na temat zabiegów body wrapping w większości są pozytywne, jednak zdarzają się głosy dotyczące możliwych działań niepożądanych. Przed rozpoczęciem kuracji z pewnością warto upewnić się u lekarza rodzinnego, czy taki zabieg jest dla nas odpowiedni i bezpieczny oraz wziąć pod uwagę wszystkie przeciwwskazania do jego wykonywania.

Trzeba liczyć się też z tym, że skóra poci się podczas zabiegu, co może też wywoływać jej podrażnienie tuż po. Po zabiegu nie powinno się też poddawać ekspozycji na słońce. Istotna jest świadomość, że za gwałtowne pogorszenie stanu naszej sylwetki mogą odpowiadać problemy zdrowotne. Jeśli zauważasz, że przybierasz na wadze (pomimo ćwiczeń, zdrowej diety i świadomej pielęgnacji ciała, np. zabiegów body wrapping), zgłoś się do lekarza, aby wykluczyć ewentualne zaburzenia w twoim organizmie. 

Kosmetyki ujędrniające