Reżyserski debiut Blake Lively – o czym opowie film?

Fabularny debiut aktorki będzie nosił tytuł „Seconds”. A przynajmniej taka nazwa widnieje na okładce powieści graficznej autorstwa Bryana Lee O’Malley'a, na podstawie której powstanie film. Komiksowa książka premierę miała w 2014 roku. Opowiada historię Katie Clay, szefowej kuchni w restauracji Seconds, po godzinach przeistaczającej się w osobliwą superbohaterkę. Swoją nadludzką moc zawdzięcza bowiem… grzybom. Przepis na naprawę błędów przeszłości jest prosty. Wystarczy zapisać w zeszycie zdarzenie, którego się żałuje, jednocześnie jedząc grzyba i zasypiając. Niestety możliwość ingerencji w minione wydarzenia jest na tyle kusząca, że Katie zaczyna nadużywać swoich zdolności. A to prowadzi do poważnych konsekwencji.

Warto dodać, że Blake ma już za sobą pierwsze doświadczenia na fotelu reżysera. W swoim dorobku ma bowiem teledysk do utworu Taylor Swift „I Bet You Think About Me”

„Seconds” w reżyserii Blake Lively – scenariusz i obsada

Przewidywana data premiery nie jest jeszcze znana. Za produkcję odpowiedzialna jest wytwórnia Searchlight Pictures, a za scenariusz – Edgar Wright. Scenarzysta i reżyser ma już na koncie jedną adaptację twórczości Malley’a. Mowa oczywiście o „Scott Pilgrim kontra świat” z 2010 roku. Pracował również nad filmami „Baby Driver” i „Ostatnia noc w Soho” z Anyą Taylor-Joy w roli głównej. Nie ujawniono jeszcze żadnych informacji o obsadzie „Seconds”, ale jesteśmy przekonane, że Blake Lively nie zawiedzie nas doborem współpracowników.

Aktorka jest aktywna w branży od wielu lat. Popularność przyniosły jej role w „Stowarzyszeniu wędrujących dżinsów” i kultowej już „Plotkarze”, gdzie przez sześć sezonów wcielała się w postać Sereny. Wystąpiła również w filmie Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska” i „Zwyczajnej przysłudze” w reżyserii Jessiki Sharzer. Poza talentem aktorskim znana jest również z dużego poczucia humoru i dystansu do siebie. Prawdopodobnie te cechy dzieli ze swoim długoletnim parterem, ponieważ para uważana jest za jedną z najsympatyczniejszych w show-biznesie. Już niebawem Blake Lively i Ryan Reynolds poprowadzą razem MET Galę.

___________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.