Niektóre fryzury, tak jak bob, nigdy nie wychodzą z mody. Za to inne czekają na swój wielki moment. Tak jest właśnie z cięciem o intrygującej nazwie "bixie". Co to takiego? Ukochana fryzura gwiazd kina z lat 90.!

Bixie to fryzura z lat 90., która znów jest hitem. Zainspiruj się wyglądem Winony Ryder, Gwyneth Paltrow i Cameron Diaz sprzed kilku dekad

Choć w temacie "fashion" obecnie królują lata 2000, styliści fryzur nadal czerpią pełnymi garściami z wcześniejszej dekady. Okazuje się, że to worek nieustających inspiracji. To uczesanie nie jest niczym nowym, jedyna duża zmiana to jego odświeżona, współczesna nazwa. Bixie, bo o tej fryzurze mowa, ma szansę stać się hitem tego roku. Ale czym jest bixie? To oczywiście połączenie dwóch słów - "bob" i "pixie". Dotąd długość uznawana przez wielu za przejściową przy zapuszczaniu włosów, okazuje się być bardzo twarzowa, co więcej, to trend, który spodoba się wielu kobietom, nie tylko fankom retro z czasów, gdy w kinach królowały takie filmy jak "Siedem", "Rozważna i romantyczna", "Romeo i Julia", "Czarownice z Salem", czy "Titanic".

Jak już wspomnieliśmy, bixie to połączenie dwóch bardzo popularnych fryzur. Czy można zmiksować krótkie cięcie pixie z klasycznym bobem? Okazuje się, że tak, co więcej, to uczesanie odmładza, dodaje objętości włosom i jest bardzo łatwe w utrzymaniu. To coś pomiędzy, jakby subtelne przejście między znanymi nam długościami, ale nieprzypadkowe. Ponad 20 lat temu fankami fryzury tego typu były m.in. Winona Ryder, Gwyneth Paltrow, Cameron Diaz, Meg Ryan, HAlle Berry, Drew Barrymore czy Neve Cambell, a nawet wokalistka Natalie Imbrulgia

Dlaczego bixie było tak popularne wśród gwiazd kina? Oprócz wspomnianego odmłodzenia (aktorki grają przecież często bohaterki młodsze od siebie i to sporo), cięcie dodaje sporo uroku i daje efekt lekkości. Dla kogo jest ta fryzura? Dla prawie każdej kobiety! Jedynie posiadaczki grubych loków będą musiały obejść się ze smakiem ponieważ ich włosy nie ułożą się odpowiednio przy tym cięciu.

A kto już skusił się na bixie? Jedną z "pionierek" jest aktorka Florence Pugh, która ostatnio mocno eksperymentuje z fryzurami. Zobacz:

Dobre szampony do włosów: